Popularność paneli szklanych na polskim rynku wciąż rośnie. Klienci cenią sobie ich elegancki, nowoczesny i atrakcyjny wygląd.

Przy pomocy szklanych paneli można stworzyć ciekawe, klimatyczne wnętrze, które będzie wyróżniać się na tle innych i cieszyć oko. Jednak wiele osób przed ich zakupem zastanawia się, czy faktycznie materiał ten jest tak łatwy do czyszczenia i pielęgnacji jak zapewniają producenci czy hurtownie szkła.

Kilka słów o panelach szklanych

Klienci decydujący się na użycie ich w swoim wnętrzu mogą dowolnie wybrać wzór i kolor grafiki, który ozdobi ich pomieszczenie. Szkło jest materiałem trwałym, posiada zbliżone właściwości na przykład do płytek ceramicznych. Dzięki temu znajduje swoje zastosowanie niemal w każdym rodzaju pomieszczenia. Grafikę na szkle znajdziemy na ścianach, drzwiach i szafkach pod różną postacią. Wydaje się, że głównym ograniczeniem, jeśli chodzi o znalezienie zastosowania do paneli szklanych jest wyobraźnia.

Czytaj:   5 trendów w szklanych aranżacjach

Dla wielu osób kuchnia jest jednym z najważniejszych miejsc w domu. Najczęściej problematycznym miejscem jest obszar między blatem i wiszącymi szafkami. Tam najczęściej zbierają się wszelkie zabrudzenia, dlatego panele szklane idealnie sprawdzą się w tym miejscu. Także łazienka daje duże pole do popisu. Panele szklane będą ciekawym elementem dekoracyjnym, gdy zostaną zamontowane np. obok kabiny prysznicowej, czy wanny.

Panele szklane - jak o nie dbać? greyglasssplashback 1

Kuchnia i łazienka to wnętrza w których wykorzystanie grafiki na szkle jest najbardziej popularne,  jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je także w innych pomieszczeniach. Elementy szklane będą atrakcyjnym dopełnieniem salonu, jadalni, czy nawet sypialni.

Czytaj:   Klasyka w kolorze – barwna armatura

Jak dbać o grafikę na szkle?

Patrząc na powierzchnię szkła gołym okiem wydaje nam się, że jest ona gładka, ale gdybyśmy spojrzeli na nią w pewnym powiększeniu zobaczymy, że jest chropowata. Dlatego nawet na tafli szkła osadzają się różnego rodzaju zabrudzenia. Jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknem i blaskiem naszych paneli musimy je odpowiednio czyścić i pielęgnować. Nie ulega jednak wątpliwości, że są to powierzchnie, które nie wymagają dużego nakładu sił, aby zachwycać czystością. Jak zwykle ważna jest systematyczność. Im częściej znajdziemy czas na uporządkowanie przestrzeni, tym mniej czasochłonne będzie pozbywanie się zabrudzeń i osadów.

Najwięcej uwagi, jeśli chodzi o czyszczenie wymagają panele szklane będące elementem wyposażenia łazienki i kuchni. Najlepiej po każdej kąpieli i gotowaniu użyć gumowej ściągaczki do szyb, aby usunąć z powierzchni nagromadzoną wilgoć i inne zanieczyszczenia. Jest to nieduży wydatek, a zaoszczędzi sporo cennego czasu. Do dokładniejszego czyszczenia możemy użyć zwykłego płynu do szyb lub innego środka przeznaczonego do szklanych powierzchni. Dobrym, ekologicznym, a przede wszystkim tanim sposobem jest użycie wody z octem. Takim roztworem usuniemy nawet te najbardziej oporne zanieczyszczenia, a na tafli szkła nie pozostaną nieestetyczne smugi. Do oczyszczania paneli należy używać miękkich ściereczek na przykład z mikrofibry lub papierowych ręczników.

Czytaj:   Fototapety do kuchni

 

panele szklane

Ważne, aby do czyszczenia powierzchni szklanych nie stosować silnych środków, których skład opiera się na kwasach, acetonie lub benzynie oraz proszków do prania. Użycie takich preparatów może porysować szkło lub sprawić, że stanie się matowe.

Artykuł powstał we współpracy z producentem paneli szklanych R-K Glass.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj