Piekarnik do zabudowy retro to ważny element zabudowy kuchni w stylu vintage, który jest bardzo modny. Nic dziwnego, to powrót do lat 60., 70. i 80. w dobrym tonie. Tutaj wyjątkowo liczą się detale, dlatego także przy wyborze sprzętu AGD warto zwrócić uwagę na design.

Styl vintage można zastosować we wszystkich pomieszczeniach, jednak szczególnie spektakularnie wygląda on w kuchni. Co prawda z założenia powinno się wykorzystywać przedmioty z minionych lat, które przetrwały próbę czasu, jednak trudno znaleźć na przykład oryginalny pochodzących przykładowo z lat 60. piekarnik do zabudowy retro. Dlatego też, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom miłośników stylu vintage, producenci zadbali o to, aby sprzęt AGD miał design do złudzenia przypominający ten sprzed kilkudziesięciu lat. I trzeba przyznać, że efekty są imponujące.

Czym charakteryzuje się kuchnia w stylu vintage?

Kuchnia w stylu vintage to przede wszystkim przytulny klimat i jasne kolory (nierzadko pastelowe nawiązujące do stylistyki lat 60.). Jeśli chodzi o meble, to króluje tu drewno. Doskonale jest, jeśli możemy w naszej kuchni w stylu vintage zastosować odrestaurowane meble z dawnych czasów. Bowiem wyznacznikiem omawianego stylu jest między innymi wykorzystanie sprzętów oryginalnych. Chodzi tu głównie o meble czy na przykład zasłony. Trudno bowiem o znalezienie sprawnych sprzętów AGD z tamtych czasów. Poza charakterystycznymi meblami i sprzętami AGD, takimi jak lodówka, ekspres do kawy czy piekarnik do zabudowy retro, bardzo ważne w kuchni w stylu vintage są dodatki, to one tworzą przytulny klimat, który (jak już wspomniano) jest charakterystyczny dla kuchni w stylu z dawnych lat. Dlatego też należy zadbać o charakterystyczne szklane słoje do przechowywania suchych produktów, różnych rozmiarów metalowe puszki i puszeczki na kawę czy herbatę, porcelanowe bibeloty, ręcznie malowane kubki czy inne naczynia oraz patery na owoce. Co ważne, w kuchni w stylu vintage jej wyposażenie jest mocno eksponowane. Temu służą przeszklone gabloty czy też półki – wielość tych ostatnich także należy do cech wyróżniających ten styl.

Jeśli chodzi o dodatki, to bardzo ważne są też odpowiednio dobrane firanki czy zasłony (najlepiej w geometryczne wzory), a także kolorowe doniczki z kwiatami lub ziołami.

Piekarnik do zabudowy retro – jaki wybrać?

Sprzęty AGD pasujące do stylu vintage już od dobrych paru lat schodzą z linii największych producentów i znajdują naprawdę wielu nabywców. Oto czym, jeśli chodzi o design, charakteryzują się urządzenia kuchenne w tym stylu:

  • pastelowe, jasne kolory, przykładem mogą być lodówki w kolorze błękitu czy też piekarnik retro kremowy – styl vintage nie uznaje zimnych stali i sterylnych bieli (chociaż producenci po tym względem są dosyć elastyczni),
  • zewnętrzne elementy do obsługi urządzeń (na przykład piekarnika do zabudowy retro) są pokaźnych rozmiarów,
  • przeważnie unika się kanciastych kształtów – rogi i kanty urządzeń są zaokrąglone.

Wybierając piekarnik  do zabudowy retro, wiemy już, czym się kierować jeśli chodzi o design. Ale co jeszcze wziąć pod rozwagę, gdy na przykład bardzo przypadnie nam do gustu piekarnik retro kremowy? Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na funkcjonalność i zastosowane rozwiązania technologiczne. Te elektryczne urządzenia sprawdzonych producentów mają bardzo dobre parametry – 9 programów i zaawansowany system odprowadzania ciepła, dzięki czemu mimo długiej pracy panel nie nagrzewa się. Piekarnik jest też pokryty specjalną emalią, która pozwala na utrzymanie sprzętu w czystości. Co ważne, piekarniki do zabudowy retro mają też dużą pojemność.

Piekarnik retro kremowy czy w każdym innym kolorze to dobry sposób, aby wnętrze kuchni w stylu vintage było jednocześnie stylowe, jak i funkcjonalne i komfortowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj