plastry drewna

Plastry drewna są chętnie wykorzystywane w branży florystycznej i projektach home decor. To elementy niezwykle estetyczne, starannie wykonane i uniwersalne. Mogą służyć jako ozdoba mieszkania, a także jako np. dekoracja ślubna. W jaki sposób można je jeszcze wykorzystać?

Dlaczego plastry drewna cieszą się dużą popularnością?

Ozdoby z plastrów drewna można zaobserwować często na stołach, ścianach i w ogrodach. Choć ten element jest dość prosty, to także niezwykle elegancki. Pozytywne odczucia związane są z możliwością obcowania z przedmiotem przybliżającym do natury. Przywodzi on na myśl spokój i relaks w otoczeniu przyrody. Dekoracje z plastrów drewna są też charakterystyczne dla stylu skandynawskiego dzięki minimalistycznej, pozbawionej zdobień formie.

Jak wykorzystać plastry drewna?

Plastry drewna można spotkać powszechnie w projektach florystycznych. Te elementy są modne i wpisują się w trend bycia eko. Mogą stanowić też część rozmaitych projektów rękodzielniczych, dekorację domu lub przyjęcia. W celu urozmaicenia ich wyglądu warto je stemplować, malować, ozdabiać techniką serwetkową w stylu decoupage czy też wypalać grafiki lub napisy. W tym celu należy wykorzystać specjalne wypalarki do drewna – pirografy. Pojedyncze plastry drewna sprawdzą się świetnie jako podstawki pod kubki i zarazem ozdoby stołu. Te o większej średnicy posłużą jako oryginalne podstawy pod świece. Dzięki tym elementom można stworzyć w pomieszczeniu przyjemny klimat. Warto wykorzystać je, by zrobić podwieszane donice do ogrodu. W tym celu należy wybrać kilka sporych plastrów, nawiercić 3 otwory na brzegach w równych odstępach od siebie, przewlec przez nie jutowy sznurek, zawiązać na końcu ozdobny węzeł i powiesić całość na hakach. Drewniane plastry są też popularną dekoracją ślubną. Można z nich wykonać np. ozdobne winietki. Goście z pewnością docenią to oryginalne rozwiązanie. Sprawdzą się również jako dekoracje świąteczne, np. w stroikach adwentowych, bożonarodzeniowych czy wielkanocnych. Istnieje tak wiele możliwości wykorzystania plastrów, że ograniczenie stanowi jedynie wyobraźnia.

Plastry drewna sprawdzają się jako naturalna i estetyczna ozdoba. Można je wykorzystywać na wiele sposobów w celu udekorowania mieszkania lub ważnego przyjęcia. Takie elementy zwracają uwagę osób, dla których ważna jest ekologia. Pozwalają poczuć bliskość natury, dlatego dobrze jest ozdobić nimi domowe zacisze. Warto urozmaicać wygląd plastrów drewna np. poprzez ich malowanie, dzięki czemu będą prezentowały się jeszcze bardziej efektownie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj