Producenci pościeli wciąż prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej nowatorskich i oryginalnych wzorów. Dzięki temu, na rynku są dostępne są nie tylko tradycyjne motywy kwiatowe lub roślinne, ale też bardziej oryginalne produkty, wykorzystujące efekt 3D. Coraz częściej pojawiają się w pokojach dzieci i młodzieży oraz nowoczesnych sypialniach osób dorosłych.

Jak powstają nadruki 3D?

Trójwymiarowa pościel znacznie różni się od tradycyjnej. Znajdujące się na niej nadruki, bardziej przypominają zdjęcia, niż motywy w formie klasycznych grafik. Jak sama nazwa wskazuje, pościel daje efekt trójwymiaru, porównywalny w pewnym stopniu do kinowego ekranu. Odnosimy więc wrażenie, że nadruk wychodzi z materiału lub możemy sięgnąć w głąb grafiki. Jest to oczywiście iluzja optyczna. Jak jednak produkuje się pościel, która daje tak wyjątkowe efekty?

Rozpoczyna się oczywiście od uszycia białych poszewek, pozbawionych jakichkolwiek nadruków. Pełnią one rolę płótna, na które następnie nanosi się grafiki z efektem 3D. Wykorzystuje się w tym celu specjalną farbę reaktywną, która doskonale wiąże się z powierzchnią materiału. Dzięki jej zastosowaniu, nadruk nie spiera się, nie wyciera ani nie blaknie. Bardzo ważne jest, aby grafika była naniesiona precyzyjnie. W innym przypadku, pożądany efekt trójwymiaru nie zostanie osiągnięty lub grafika będzie nieestetycznie wyglądać. Przed dokonaniem zakupu, warto więc sprawdzić opinie na temat danego sklepu lub producenta.

Jak wybrać najlepszą pościel 3D?

Podczas wyboru pościeli, duże znaczenie mają nie tylko cena i design, ale przede wszystkim materiał wykonania. To właśnie od niego zależy, czy pościel jest komfortowa w użytkowaniu i łatwa w utrzymaniu w czystości. Nadruki 3D można wykonywać na różnego rodzaju tkaninach, dlatego nie trzeba wybierać między designem a funkcjonalnością.

Pościel trójwymiarowa bardzo często jest wykonana z mikrowłókna bawełnianego. Ten materiał ma liczne zalety, które decydują o jego popularności. Przede wszystkim, jest miękki i miły w dotyku. Pościel z mikrowłókna często pojawia się więc w pokojach dziecięcych. Do zalet tej tkaniny można zaliczyć również wytrzymałość, ponieważ nie jest podatna na mechacenie lub rozciąganie.

Nadruki 3D mogą pojawiać się również na pościeli z satyny bawełnianej. Materiał posiada delikatny połysk, dzięki czemu elegancko się prezentuje i doskonale nadaje się do sypialni dorosłych. Satyna bawełniana jest jednak mniej śliska, niż tradycyjna satyna, dlatego tak mocno nie chłodzi skóry. Jednocześnie, nie jest tak ciepła, jak klasyczna bawełna, dzięki czemu doskonale sprawdza się latem.

Bardzo ważny jest oczywiście zakup odpowiedniego rozmiaru pościeli. Jeżeli poszewki będą za małe, ich założenie prawdopodobnie będzie niemożliwe lub kołdra straci swój pierwotny kształt. Z kolei za duża pościel, nieestetyczne się zmarszczy, przez co efekt 3D nie będzie dobrze widoczny. Warto więc upewnić się, jakie są wymiary, naszej kołdry i poduszki. Najłatwiej jest oczywiście znaleźć poszewki w standardowych rozmiarach. Na łóżko pojedyncze, zazwyczaj będzie pasować pościel 140×200 cm lub 160×200 cm. Poszwa na łóżko podwójne standardowo ma wymiary 180×200 cm lub 200×200 cm. Oczywiście, można znaleźć również pościel trójwymiarową na niestandardowe kołdry i poduszki, ale będzie to trudniejsze lub wręcz trzeba będzie zamówić produkt na miarę.

Warto zwrócić uwagę również na sposób wykończenia. Obecnie, największą popularnością cieszy się pościel, zapinana na zamek błyskawiczny, ponieważ można ją szybko i wygodnie zdjąć oraz założyć. Bardziej tradycyjnym rozwiązaniem są guziki. Zapewniają utrzymanie poszewki na właściwym miejscu, ale ich zapięcie zajmuje więcej czasu, niż zasunięcie zamka. Najrzadziej spotykana jest zdecydowanie pościel na zakładkę. Można ją szybko założyć i ściągnąć, ale istnieje ryzyko, że kołdra lub poduszka będzie „wypadać” z poszewki.

Istotne znaczenie mają również kwestie estetyczne. Pościel 3D jest dostępna w naprawdę wielu wzorach, dlatego można z łatwością dopasować ją do wystroju sypialni. W sklepie Poscielove, dostępne są poszewki we wzory, które spodobają się dzieciom, młodzieży i dorosłym. Najmłodsi z pewnością docenią motywy zwierzęce lub kosmiczne. Do pokoju nastolatka, doskonale będzie pasować pościel we wzory, nawiązujące do podróży lub znanych symboli, takich jak łapacz snów. Dorośli z kolei, często wybierają motywy roślinne, geometryczne lub folkowe. Dobrym rozwiązaniem na sezon zimowy może też okazać się pościel w trójwymiarowe wzory świąteczne. Nie należy obawiać się eksperymentów, ponieważ pościel jest elementem sypialni, który zmieniamy zdecydowanie najczęściej.

Jak pielęgnować pościel 3D?

Gdy już znajdziemy wymarzoną pościel z efektem trójwymiaru, pojawia się problem, jak o nią dbać, żeby nadruk zachował soczyste kolory, a materiał nie skurczył się w praniu. W rzeczywistości jednak, pościel 3D nie wymaga „specjalnego traktowania”. Warto oczywiście unikać wysokich temperatur. Większość producentów zaleca pranie w maksymalnie 40°C. Można także korzystać ze środków chroniących kolor. Trwałość pościeli z efektem trójwymiaru z pewnością przedłuży także pranie na lewej stronie.

Pościel 3D to doskonałe rozwiązanie do pokoju dziecięcego lub młodzieżowego, ale nie tylko. Jej interesujący design sprawia, że stanie się wyrazistym elementem każdej sypialni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj