Pośrednik nieruchomości, to osoba, która pomoże nam w całym procesie poszukiwania i zakupu nieruchomości. Praktycznie może przeprowadzić wszystko za nas, informując nas wyłącznie o istotnych informacjach. Usługi biur nieruchomości cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ coraz więcej ludzi uświadamia sobie towarzyszącą temu wygodę. Szczególnie jest to rozwiązanie polecane osobom, które nie są zorientowane w sytuacji panującej na rynku nieruchomości. Szybko, łatwo i wygodnie. Jednak, żeby nie było tak różowo, jest mały haczyk -trzeba wybrać odpowiedniego pośrednika nieruchomości. Jak tego dokonać?

Porównaj oferty biur nieruchomości

Musimy pamiętać, że jedno biuro drugiemu nierówne. W każdym miejscu pracują inni pośrednicy nieruchomości, z różnym doświadczeniem i możliwościami. Kiedy decydujemy się na współpracę, musimy przejrzeć ofertę kilku miejsc, aby wybrać to, które najbardziej spełnia nasze oczekiwania.  Warto zacząć od przejrzenia stron internetowych wybranych biur i porównać je między sobą. Zwróćmy uwagę na informację od kiedy są na rynku, a także na opinie byłych klientów. W końcu oni wiedzą o współpracy najwięcej. Przejrzyjmy ofertę, cennik, a także usługi dodatkowe. W tej kwestii nie można podejmować pochopnej decyzji i absolutnie nie możemy brać pierwszej z brzegu oferty. Wybierzmy pośrednika nieruchomości, któremu faktycznie ufamy.

Na jakie usługi zwrócić uwagę?

Wydawać, by się mogło, że zakup nieruchomości nie jest jakoś skomplikowany. Ktoś sprzedaje coś i ktoś kupuje. Jednak w tym przypadku jest to dużo bardziej skomplikowana kwestia. W grę wchodzą duże pieniądze, więc musimy mieć pewność, że inwestujemy je w dobrym kierunku. W ofercie biur znajdziemy wyszukiwanie ofert z mieszkaniami, dobranymi do potrzeb klienta. Jest to standardowe działanie i dalszymi jego etapami jest przeprowadzenie transakcji do finalizacji, ze wszystkimi kwestiami po drodze. Jednak pośrednicy zazwyczaj proponują usługi dodatkowe. Tyczy się to głównie osób sprzedających. Mogą oni skorzystać z np. profesjonalnej sesji zdjęciowej lokalu lub promowaniu oferty w internecie.

Formalności i kwestie prawne

Korzystanie z usług pośrednika nieruchomości jest pewnego rodzaju transakcją, której warunki zawarte są w umowie, podpisanej przez obie strony. Przed podpisaniem takiego dokumentu należy ją dokładnie przeczytać i w razie wątpliwości dopytać o wyjaśnienie. Jasno określone warunki to podstawa, tak żeby każdy wiedział na czym stoi i do czego i za jaką kwotę się zobligował. Większość zarobków pośredników nieruchomości stanowią procentowe prowizje od sprzedaży nieruchomości. Wszystkie warunki powinny być w tej kwestii jasno określone. Im umowa będzie dokładniejsza, tym mniejsza szansa na nieporozumienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj