Urządzając swoją łazienkę trzeba podjąć ważną decyzję jaką jest wybór wanny lub prysznica. Wiele osób stawia też na hybrydy. Problem ten szczególnie dotyczy osób, które mają małą łazienkę. W dzisiejszym artykule omówimy wady oraz zalety każdej opcji.

Wanna – wady i zalety

Ogromnym plusem posiadania jest luksus. Kto nie marzy o długiej, gorącej, przepełnionej zapachami kąpieli? Wystarczy tylko położyć się do wanny, zapalić świece i rozkoszować się tą chwilą tylko dla siebie. Wadą wanny jest fakt, że zajmuje dużo miejsca w porównaniu z kabiną prysznicową oraz zużywa zdecydowanie więcej wody. Na kąpiel wannie potrzeba około 140 litrów wody, zaś na 8 minutowy prysznic zużyjemy tylko 100 litrów wody. Początkowo ta różnica nie robi dużego wrażenia, ale gdy pod uwagę weźmiemy cały miesiąc, i jeszcze dodatkowe osoby w domu, które korzystają z wanny to różnica robi się spora.

Czytaj:   Strefa prysznicowa bez barier

Prysznic – wady i zalety

Zaletą kabiny prysznicowej jest oszczędność czasu, pieniędzy oraz miejsca. Średnio kąpiel pod prysznicem zajmie nam tyle samo czasu co napełnienie wanny wodą. Oszczędność pieniędzy wynika oczywiście z mniejszych kosztów zużycia wody, tak jak to zostało wspomniane wyżej. Kabina prysznicowa zajmuje również mniej miejsca w porównaniu do wanny. Dzięki temu świetnie nada się do małych łazienek. Prysznic jednak ma jedną, dość znaczącą wadę. Nie osiągniemy takiego samego stanu relaksu jak w przypadku kąpieli w wannie. Piana, zapachy, świece to nie coś co będzie nam towarzyszyło podczas długich relaksujących kąpieli. Kosztem luksusu i relaksu oszczędzamy miejsce i pieniądze.

Czytaj:   Okrągłe, kwadratowe, gładkie czy zdobione? Jak wybierać talerze w zależności od okazji? Podpowiadamy

A może hybryda?

Jeżeli nadal nie możesz się zdecydować pomiędzy wanną, a prysznicem to zastanów się nad hybrydą. Producenci zdają sobie sprawę, że mała część osób może pozwolić sobie na zakup obu rzeczy, ze względów finansowych, albo małego metrażu łazienki, dlatego w swojej ofercie mają połączenie obu rzeczy. W zależności od sytuacji, czy chcemy się zrelaksować, czy może szybko umyć możemy korzystać z takiej hybrydy albo jak z wanny albo jak z prysznica.

Czytaj:   Jak pomysłowo urządzić niewielką przestrzeń mieszkalną?

Podsumowanie

Wybór pomiędzy wanną, prysznicem a hybrydą wcale nie jest taki prosty na jaki się wydaje. Wszystko zależy od tego, czy chcemy się mocno zrelaksować podczas kąpieli, czy może wolimy postawić na oszczędność. Idealnym rozwiązaniem wydaje się być hybryda, która łączy wannę i prysznic w jedno, dzięki czemu w każdej chwili możemy albo wziąć długą relaksującą kąpiel w wannie, albo szybki prysznic przed wyjściem do szkoły czy pracy.

MK
Źródło: http://www.ogro-dom.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here