Zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe oferują szeroki wachlarz gadżetów przydatnych każdej pani – i panu! – domu. Są to zarówno przedmioty o znaczeniu praktycznym, jak i typowe zdobycze kolekcjonerów i gadżeciarzy. Różnorodność form, kształtów i mnogość pomysłów potrafią zaskoczyć.

Użyteczność oraz walory dekoracyjne mogą, jak się okazuje, iść w parze. Wiele przedmiotów przydatnych w codziennym funkcjonowaniu wyróżnia się niebanalnymi kształtami, nowoczesnością i atrakcyjną kolorystyką.

Producenci często zaskakują nas pomysłowością. Banalne akcesoria kuchenne, takie jak pojemniki, korkociągi, noże czy wyciskarki potrafią na zawsze odmienić domowe obowiązki.

Bardzo przydatnymi w domu gadżetami są wszelkiego rodzaju systemy i pojemniki do przechowywania. Nie tylko ułatwią nam życie w kuchni, łazience czy pokoju, ale także stanowić będą prawdziwą ozdobę wnętrza.

Wśród propozycji producentów znajdziemy wiele wzorów, fasonów i kombinacji chociażby stojaków na łyżki kuchenne czy przyprawników. W zależności od osobistych preferencji możemy znaleźć łyżki w kształcie potwora z Loch Ness, pojemniki nawiązujące stylistyką do Gwiezdnych Wojen czy popularnych seriali, designerskie formy i kształty.

Doskonałym pomysłem są też pojemniki do przechowywania żywności. Część z nich to pudełka pozwalające zapanować nad chaosem w lodówce. Inną kategorią pojemników są te dedykowane do utrzymania w porządku zapasów warzyw i owoców. Coraz popularniejsze lunch-boxy pozwalają z kolei zatrzymać świeżość posiłków zabieranych przez nas do pracy, a nasze pociechy do szkoły. Zachwycają także pojemniki na wino, a nawet na butelki dla najmłodszych członków naszych rodzin.

Także wystrój łazienki wzbogacić możemy o kosze: zarówno te tradycyjne, wiklinowe czy materiałowe, jak i te o bardziej nowoczesnych formach i fakturach wykonane z materiałów metalopodobnych czy neoprenowych. Są one doskonałą alternatywą dla metalowych czy plastikowych półek wieszanych pod prysznicem. Nie rdzewieją, nie pleśnieją, a przy okazji utrzymują kosmetyki w jednym miejscu, pozwalającym opanować nam łazienkowy rozgardiasz.

Pomysły na przechowywanie sprawdzą się także w salonie czy sypialni. W końcu także i tam musimy znaleźć miejsce dla czasopism i gazet, pilotów do sprzętu RTV i AGD, dziecięcych zabawek. Także i tu zaskoczyć nas może mnogość form, kształtów i materiałów: od klasycznego drewna czy plastiku, poprzez metal, po innowacyjny i coraz popularniejszy neopren.

W przypadku gadżetów codziennego użytku coraz częściej producenci stawiają na pomysłowość, oryginalność i nowoczesny design. Ponieważ jednak z każdym rokiem sprzętów mamy w domu coraz więcej, warto zwracać także uwagę na ich faktyczną przydatność.

Zwłaszcza w małych mieszkaniach każdy kolejny przedmiot to zbyteczny tłok, warto zatem sięgać szczególnie po rozwiązania ułatwiające przechowywanie. Wiedzą o tym producenci domowych akcesoriów: coraz częściej – wykorzystując dostępne materiały i sięgając do swojej pomysłowości – sprawiają, że tradycyjne akcesoria są coraz lepsze, często nawet posiadają nowe funkcje. Estetyka stanowi ciekawy bonus.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja DekoracjaWentrz.pl .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj