Planujesz organizację przyjęcia integracyjnego? Przemyśl w takim razie kwestię odpowiedniego udekorowania sali, w której odbędzie się takie spotkanie. Przygotowujesz imprezę dla dzieci? A może dla pracowników firmy? W naszym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek, by zorganizować przyjęcie na najwyższym poziomie!

Przyjęcie integracyjne dla dzieci i nastolatków

Przyjęcia integracyjne to doskonały sposób na to, by poznać ze sobą nowych uczniów czy też ułatwić im proces zacieśniania więzi. Tego rodzaju imprezy warto oczywiście organizować w ciągu dnia, do tego w miejscu, w którym dzieci i młodzież mogą czuć się swobodnie. Sale zabaw, trampoliny, ale nawet skwer w parku mogą okazać się doskonałym punktem do przygotowania spotkania. Równie dobrym rozwiązaniem będzie także organizacja przyjęcia integracyjnego bezpośrednio na terenie szkoły, w tym na boisku, gdzie można przeprowadzić wspólne zabawy i gry zespołowe.

Organizacja przyjęcia integracyjnego dla młodszych uczestników wymaga także odpowiedniej oprawy. Należy zadbać o menu, które zasmakuje dzieciakom i do tego będzie łatwe do zjedzenia. Mogą to być niewielkie szaszłyki (nie tylko warzywne czy mięsne, ale również z owoców), babeczki, sandwicze czy hot-dogi.

Uczestnicy takiego spotkania powinni oczywiście mieć także dostęp do jednorazowych naczyń czy sztućców. W tym miejscu warto przygotować papierowe talerzyki, tekturowe kubeczki czy też papierowe słomki. Jednorazowe akcesoria imprezowe tego rodzaju pozwolą na higieniczne spożywanie poczęstunku, a do tego będą wyjątkowo łatwe do uprzątnięcia.

Wśród dekoracji przyjęcia integracyjnego dla młodszych uczestników mogą znaleźć się kolorowe balony, najlepiej nadmuchane helem. Na świeżym powietrzu będą unosić się nad boiskiem, w pomieszczeniu klasowym czy na sali gimnastycznej stworzą radosną aranżację.

Przyjęcie integracyjne w firmie

O ile cel firmowego przyjęcia integracyjnego jest podobny do imprezy organizowanej dla dzieci, o tyle dekoracje, menu czy pozostałe elementy będą już nieco inne.

Imprezy integracyjne mogą być organizowane zarówno na terenie firmy, jak i w obiektach zewnętrznych. Popularne są szczególnie takie lokale, jak kręgielnie, kluby karaoke czy podobne obiekty ułatwiają organizację zarówno wspólnej zabawy, jak i przygotowanie poczęstunku.

Sam poczęstunek, w zależności od miejsca imprezy integracyjnej, może być serwowany zarówno na zimno, jak i na ciepło. Tutaj również sprawdzą się „wygodne” przekąski, takie jak niewielkie kanapki, małe porcje pizzy czy szaszłyki. Jeśli pozwalają na to warunki, można podać również typowe dania na ciepło.

Dekoracja z okazji przyjęcia integracyjnego dla pracowników może być już bardziej stonowana. W takich sytuacjach raczej rezygnuje się z balonów, girland czy podobnych akcesoriów. Z pewnością jednak wygodnym rozwiązaniem będzie wykorzystanie jednorazowych naczyń. Papierowe kubki lub plastikowe kieliszki (na przykład do wypicia symbolicznej lampki szampana), plastikowe talerzyki wraz z jednorazowymi sztućcami oraz papierowe słomki stanowczo ułatwią organizację spotkania. Tu również znaczenie ma wygoda – po zakończonym przyjęciu tego rodzaju zastawa z papieru (np. kubeczki papierowe i obrus papierowy) czy plastiku (np. kieliszki) może być po prostu zebrana do worków i wyrzucona.

Przyjęcia integracyjne mogą okazać się naprawdę świetną okazją do bliższego poznania się oraz zacieśniania już nawiązanych relacji. Jeśli organizujesz takiego rodzaju imprezy, zadbaj więc o sympatyczną atmosferę i możliwie różne atrakcje dla uczestników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj