Łazienka przystosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową musi spełniać wysokie wymogi pod względem bezpieczeństwa, funkcjonalności, a także komfortu. Niezwykle ważne jest zapewnienie wszystkim użytkownikom możliwości samodzielnego korzystania z przestrzeni łazienkowej, szczególnie z prysznica. Dlatego z myślą o osobach starszych oraz niepełnosprawnych firma Radaway oferuje rozwiązania, które umożliwiają stworzenie strefy prysznicowej bez barier.

Bariera: progi i stopnie

Strefa prysznicowa bez barier Płyta z odpływem liniowym RadaDrain

Bariera: wąskie wejście

Kabina prysznicowa dostosowana do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową powinna zapewniać komfort użytkowania,  między innymi dzięki szerokiemu wejściu.

Czytaj:   Kochacie minimalizm? Spójrzcie na te piękne kanapy

Strefa prysznicowa bez barier Eos KDD B bez listwy progowej

Firma Radaway proponuje kabiny prysznicowe z drzwiami składanymi –modele KDJ B i KDD B, które występują w seriach Eos oraz Fuenta i Essenza New. Ich zaletą jest m.in. sposób otwierania drzwi. Takie rozwiązanie umożliwia swobodne wejście lub wjazd wózkiem do strefy prysznicowej. Modele z serii KDD B i KDJ B mogą być montowane bezpośrednio na podłodze bez listwy progowej, co dodatkowo przekłada się na komfort użytkowania i brak barier w postaci progów.

W ofercie firmy Radaway znajdziemy także kabiny typu walk-in. Seria Modo New to doskonała propozycja dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Tafle szkła, połączone za pomocą stabilnych wsporników, budują otwartą i funkcjonalną przestrzeń prysznicową.

Czytaj:   Pomysł na komfortową i minimalistyczną łazienkę

Strefa prysznicowa bez barier Modo New I Radaway

Kabiny z serii Modo New mogą być montowane na brodziku lub bezpośrednio na posadzce. Montaż z pominięciem brodzika zapewnia wygodny, bezprogowy dostęp do przestrzeni kąpielowej. Wszystkie modele kabin wykonane zostały z bezpiecznego, hartowanego szkła o grubości 8 mm. Z kolei dzięki usłudze Radaway Na Miarę, kabinę walk-in można także dostosować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Bariera: brak podparcia

Czytaj:   Kabina prysznicowa - z brodzikiem czy bez?

Kolejnym niezwykle ważnym elementem wyposażenia strefy prysznicowej są różnego rodzaju uchwyty, podpory i siedziska, które wpływają na komfort korzystania z prysznica przez osoby starsze i niepełnosprawne. Pozwalają także zachować równowagę i warunkują samodzielne korzystanie z kabiny.

Strefa prysznicowa bez barier Euphoria DWJS siedzisko

Dzięki usłudze Radaway Na Miarę, istnieje możliwość stworzenia indywidualnej przestrzeni prysznicowej i dopasowania kabiny do każdej zabudowy. Przykładem takiej realizacji  jest kabina prysznicowa, którą dostosowano do komfortowego siedziska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here