Czy styl glamour można i da się zastosować w nowoczesnym mieszkaniu? Architekci z pracowni Sztyblewicz Architekci stanęli przed zadaniem zaprojektowania wnętrza apartamentu dla młodej, nowoczesnej inwestorki. Inwestorki, której zależało na funkcjonalności połączonej z estetyką. W aranżacji wnętrz udało się wprowadzić kilka elementów glamour, dzięki czemu przestrzeń zyskała bardziej kobiecy charakter.
Mieszkanie składa się z czterech pomieszczeń – z salonu połączonego z aneksem kuchennym i holem, sypialni, pokoju gościnnego oraz łazienki. Całkowita powierzchnia apartamentu liczy 60 m².
Spis treści
Kolorystyka mieszkania
W mieszkaniu dominuje przede wszystkim biel oraz szarość, przeplatana czernią, ale tylko w dodatkach i oświetleniu w kuchni. Biel to przede wszystkim meble – zarówno szafki, jak i stół. Architekci w tym projekcie zaproponowali, aby profile szafek przy wejściu były srebrne, dzięki czemu idealnie połączyły się z szarą sofą i dywanem. Przechodząc do salonu, widzimy tapetę z motywem roślinnym. Jak podkreślają architekci, zależało im na podkreśleniu kobiecości wnętrza, które zaprojektowano dla odważnej kobiety. Motyw kwiatów przeniesiono również do sypialni, dzięki temu ta przestrzeń również zyskała przytulny charakter.
Styl glamour w kuchni
Kuchnia to miejsce, w którym architekci wykorzystali każdą wolną przestrzeń – szafki od podłogi do sufitu dają spore możliwości przechowywania i o to chodziło inwestorce. Kuchnia cała w biało–szarej zabudowie z efektem marmuru na ścianie daje efekt minimalizmu. Efekt ten utrzymuje również minimalistyczne oświetlenie AQForm. Architekci skupili się przede wszystkim na wyborze opraw, które będę pełnić funkcję oświetlenia pomocniczego. Warto tutaj zwrócić uwagę na strefowość stosowanego oświetlenia. Kuchnia to zwykle miejsce pełniące więcej funkcji niż tylko pomieszczenia do przygotowywania posiłków. Dlatego lampy w kuchni powinny odpowiadać potrzebom i przyzwyczajeniom domowników, jak również uwzględniać potencjał samego wnętrza. Oświetlenie halogenowe szybko ulega rozgrzaniu do wysokich temperatur. Warto o tym pamiętać, bo ciepło rozchodzi się i najniższe szafki mogą się nagrzewać, a dodatkowo samo źródło staje się odczuwalnie ciepłe w kontakcie z naszym ciałem. Rozwiązaniem są tu oprawy LED i OLED, które charakteryzuje zdecydowanie obniżona temperatura pracy.
Wnętrze projektu Sztyblewicz Architekci to połączenie nie tylko nowoczesności z elementami glamour, ale też mocne postawienie na funkcjonalne rozwiązania.
Więcej inspiracji w stylu glamour znajdziesz TUTAJ