Jak ogrzewać domek letniskowy, grzejnik konwekcyjny

Pogoda lubi płatać figle, dlatego nawet w domku letniskowym czy działkowej altanie nie powinno zabraknąć ogrzewania. Oczywiście nie ma konieczności montowania w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej. Warto natomiast zakupić niedrogi grzejnik konwekcyjny. Może od działać nawet podczas naszej obecności. Dostępny jest model stojący, który możemy ustawić w dowolnym miejscu.

 

Jak ogrzewać domek letniskowy, grzejnik konwekcyjny

 

Miejsce relaksu

Domki letniskowe i działki od zawsze są odskocznią od codziennego życia. To miejsce gdzie można wypocząć, a także spotkać się z rodziną czy znajomymi. Szczególnie dla mieszkańców miast są one okazją do obcowania z przyrodą. Domki i altany na działkach najczęściej użytkowane są sezonowo, w zależności od naszego wolnego czasu i pogody.

 

Przydatne ogrzewanie

Pogoda może płatać figle przez cały rok. Temperatury w czasie wiosny i jesieni bywają niskie, a chłodne poranki czy wieczory nie są niczym dziwnym nawet w lipcu czy sierpniu. Dlatego, aby komfortowo korzystać z domków letniskowych i altan, należy wyposażyć je w ogrzewanie.

Czy potrzebujemy pełnej instalacji grzewczej?

Jeśli nie planujemy całorocznego użytkowania tych obiektów, a jedynie krótkie pobyty podczas ciepłych miesięcy – nie musimy montować w nich pełnej, wodnej instalacji grzewczej, która wymaga:

– rozprowadzenia rur i zamontowania grzejników

– zakupu kotła i miejsca na opał

– zabezpieczenia przed mrozem podczas zimy.

 

Rozwiązanie – grzejnik konwekcyjny

O odpowiednią temperaturę w domku letniskowym zadbają grzejniki elektryczne, które mogą być uruchamiane sporadycznie – gdy spędzamy czas na działce, a temperatura jest niewystarczająca. Ich zaletą jest:

  • szybkie nagrzewanie pomieszczeń
  • prosta instalacja – wystarczy podłączenie do prądu
  • brak konieczności zakupu kotła i rozprowadzenia rur, a co za tym idzie – nie musimy wykonywać przeróbek, ani wygospodarowywać miejsca, którego zwykle brakuje w takich budynkach.

Jak ogrzewać domek letniskowy

Niedrogie grzejniki konwekcyjne

Optymalnym rozwiązaniem dla domków letniskowych i altan są grzejniki konwekcyjne – najtańsze spośród grzejników elektrycznych (kosztują kilkaset złotych, czyli mniej niż grzejniki promieniujące czy radiacyjne). Wykorzystują one efekt unoszenia się ciepłego powietrza, które szybko rozchodzi się w ogrzewanym pomieszczeniu.

 

Wersja stojąca

Jednym z konwektorów, który można stosować okazjonalnie w domkach letniskowych, jest grzejnik F119, którego moc wynosi od 500W do 2500W. Wyprodukowano go nie tylko w tradycyjnej wersji wiszącej, ale także stojącej (komplet nóżek w opakowaniu). Urządzenie to wyposażone jest w przewód elektryczny zakończony wtyczką Euro. Możemy ustawić go więc w dowolnym miejscu, a następnie zmieniać jego położenie według potrzeb.

Jak ogrzewać domek letniskowy

Funkcje grzejnika

Ten grzejnik konwekcyjny z oferty Atlantic Polska gwarantuje bardzo krótki czas nagrzewania. 99 procent pobieranej przez niego energii, zamieniane jest w ciepło ogrzewanego pomieszczenia.

 

Urządzenie posiada:

  • niskotemperaturowy element grzewczy z dyfuzorem aluminiowym
  • elektroniczny termostat z mikroprocesorem i płynną regulacją temperatury w zakresie od 7 do 30 st.C. (możemy kontrolować zakres temperatur pracy urządzenia z dokładnością do 0,1 st.C.)
  • system Clip&go, który umożliwia bardzo szybki i prosty montaż/demontaż
  • możliwość współpracy z programatorem, a także sterowania za pomocą aplikacji mobilnej, dzięki czemu będziemy oszczędzać energię.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj