Osobom dorosłym łóżka piętrowe na antresoli mogą kojarzyć się głównie z wynajmowanymi mieszkaniami o małej powierzchni, w których liczy się każdy metr kwadratowy. Jednak dla najmłodszych łóżka piętrowe to przede wszystkim frajda i oryginalny mebel w pokoju. Dlaczego łóżka piętrowe w ostatnich latach znów zyskują na popularności? Ich liczne zalety przedstawiamy w poniższym artykule!

Jakie zalety mają łóżka piętrowe?

Łóżko piętrowe powszechnie uznawane jest za znakomity wybór przede wszystkim w pokojach, które zajmowane są przez dwójkę dzieci. W takich okolicznościach łóżka piętrowe dwuosobowe mają liczne zalety, przede wszystkim:

  • oszczędność przestrzeni – jedną z największych zalet łóżek piętrowych jest ich zdolność do oszczędzania przestrzeni. Dwa łóżka znajdujące się jeden nad drugim pozwalają maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię, co jest szczególnie korzystne w mniejszych pokojach;
  • przyjazność dla rodzeństwa – łóżka piętrowe są doskonałym rozwiązaniem dla rodzeństwa, które dzieli pokój. Pozwalają one na skonfigurowanie dwóch oddzielnych miejsc do spania bez konieczności zajmowania podwójnej przestrzeni;
  • estetyczny design – wiele łóżek piętrowych jest dostępnych w różnych stylach i wzorach, co pozwala na dopasowanie ich do wystroju pokoju. Mogą one być także dostępne w różnych kolorach i materiałach, a także w wielu wersjach. Popularne są na przykład łóżka-domki, które można zamówić choćby w sklepie Łóżkolandia: łóżka piętrowe.

Ponadto warto zauważyć, że łóżko piętrowe może być też świetnym wyborem do jednoosobowego pokoju. Istnieje bowiem możliwość urządzenia miejsca do spania na górze, a na dole – miejsca do pracy, przechowywania rzeczy lub zabawy poprzez zamontowanie tam biurka, szafek i szuflad czy regałów.

Na co uważać, wybierając łóżka piętrowe dwuosobowe?

Jak przekonują eksperci ze sklepu Łóżkolandia: łóżka piętrowe dwuosobowe trzeba jednak dobierać ostrożnie. Najważniejsze to upewnić się, że są one bezpieczne dla dziecka. Przede wszystkim chodzi tu o obecność wystarczająco wysokiej barierki na górnym łóżku oraz stabilnej drabinki.

Warto też zwrócić uwagę na materiał wykonania. Czasem takie meble wytwarza się z płyty MDF czy metalu, ale najlepiej sprawdza się naturalne drewno, czyli materiał wytrzymały, a przy tym ekologiczny. Firma Łóżkolandia swoje meble pokrywa dodatkowo wyłącznie ekologicznymi farbami i lakierami, które nie wydzielają szkodliwych substancji.

Nie tylko dla dwóch osób! Zamów łóżka piętrowe trójosobowe w sklepie Łóżkolandia

Przez lata przyjęło się, że łóżka piętrowe to wyłącznie opcja dla jednej lub dwóch osób. Jednak co można znaleźć w sklepie Łóżkolandia: łóżka piętrowe trójosobowe! W takich modelach dwa łóżka znajdują się bezpośrednio nad sobą, trzecie posłanie jest wysuwane ze skrzyni. Oznacza to, że można je wyciągać tylko na noc. To świetna opcja dla trójki dzieci lub gdy chcemy uzyskać dodatkowe miejsce do spania – na przykład dla gości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj