szafa przesuwna

W przypadku małych mieszkań liczy się każdy metr kwadratowy powierzchni, tak aby pozostawić sobie nieco wolnej przestrzeni. Nowoczesne rozwiązania pozwalają zagospodarować ją w odpowiedni sposób, jednocześnie czyniąc wnętrza praktycznymi. Warto rozważyć zakup szafy przesuwnej, która będzie nie tylko pojemna, ale i reprezentatywna. Możemy umieścić ją w salonie, sypialni bądź nawet w przedpokoju.

Czym charakteryzuje się szafa przesuwna?

Szafa przesuwna różni się od innych modeli sposobem otwierania. Nie posiada bowiem skrzydeł, które należy otwierać do zewnątrz, a drzwiczki przesuwne. Pozwala to zaoszczędzić sporo miejsca, dlatego szafy przesuwne najlepiej sprawdzają się w małych mieszkaniach, w których walczymy o każdy metr powierzchni. Co do zasady, tego rodzaju mebel jest bardzo pojemny – w większości przypadku szafa przesuwna może niemal całkowicie zastąpić inne, większe meble. Niektórzy dobierają do niej tylko niewielkich rozmiarów komodę bądź meblościankę, gdyż większość rzeczy osobistych trzymają właśnie w dużej, przestronnej szafie.

Gdzie postawić szafę przesuwną?

Szafę przesuwną możemy umieścić w wielu pomieszczeniach, w zależności od tego, jak dokładnie je rozplanujemy. Najczęściej decydujemy się postawić ją w sypialni, choć w przypadku bardzo małych mieszkań zdarza nam się całkowicie rezygnować z jej aranżowania, na rzecz na przykład powiększenia pokoju dziecięcego. W takiej sytuacji szafa przesuwna może stanąć w salonie lub w przedpokoju. Dobrze sprawdza się w przedpokojach długich, lecz stosunkowo wąskich. W większych mieszkaniach szafa przesuwna często ustawiona jest w garderobie czy w składziku, służąc jako miejsce do przechowywania odzieży bądź rzeczy, z których zwykle nie korzystamy na co dzień. W tym aspekcie bardzo istotna staje się jej pojemność.

Szafa przesuwna dla fanów minimalistycznych rozwiązań

Mebel typu szafa przesuwna sprawdzi się nie tylko w małych mieszkaniach, lecz również wszędzie tam, gdzie króluje styl minimalistyczny. Ich prosta budowa oraz mało skomplikowany design sprawia, że idealnie wpisują się one w nowocześnie urządzone wnętrza, w których unikamy przerostu firmy nad treścią. Szafa przesuwna to bardzo praktyczne rozwiązanie, dedykowane zwłaszcza osobom, które chciałyby pozbyć się z domu nadmiaru mebli, zyskując tym samym nieco więcej wolnej przestrzeni. Do wyboru mamy różne modele, które idealnie skomponują się w nasze wnętrza, stanowiąc z innymi meblami spójną całość. Dostępne są też różne wymiary szaf, do sprawia, że łatwiej dopasować je do pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj