Na wyposażenie łazienki nie składa się wyłącznie wanna, prysznic i umywalka, niezbędne są właściwie dopasowane meble. Mają one służyć przechowywaniu przedmiotów codziennego użytku i zapewniać komfort oraz wygodę.

Czy szafki łazienkowe z lustrem są modne?

Sam pomysł połączenia mebli z lustrem nie jest nowy, ponieważ takie rozwiązania stosuje się od wielu lat, są bardzo praktyczne. Dotyczy to także innych pomieszczeń w domach – sypialni, przedpokojów, garderób. Takie aranżacje znajdują swoich zwolenników wśród miłośników estetycznego i funkcjonalnego wyglądu. W ten sposób przestrzeń jest optycznie powiększana, co ciekawe nie muszą to być kolosalnie wysokie zwierciadła i duże wiszące lustra. Poza wizualnym powiększeniem pomieszczenia uzyskuje się wysoki poziom atrakcyjności łazienki, czy innego miejsca w domu. Szafki łazienkowe z lustrem są również tańsze, co w wielu przypadkach jest ważnym czynnikiem decyzyjnym, wadą natomiast może być ograniczenie w zakresie wyboru kształtów i wielkości lustra. Szafki z lustrem w roli głównej dedykuje się łazienkom o niewielkiej powierzchni użytkowej, w której może wykorzystać wszystkie swoje możliwości użytkowe oraz wizualne. Podkreślenie wymaga mimo wszystko fakt, że takie rozwiązanie najbardziej dopasuje się do minimalistycznych wnętrz. Idealnie sprawdzi się w aranżacjach zaczerpniętych z terenów skandynawskich, gdzie króluje nowoczesny wystrój. Pomysłów jest co najmniej kilka, ciekawą opcją jest choćby zestawienie ze sobą lustra w ozdobnej ramie i ustawienie po obu jego stronach szafek. Równie dobrze zwierciadło może zawisnąć naprzeciwko szafek, większa ilość luster może stworzyć romantyczny i przyjemny klimat. Zastosowane szafki z lustrem w łazience są bardzo funkcjonalne w większych rodzinach, nie ma wówczas problemu z przygotowaniem wszystkich domowników do wyjścia.

szafki łazienkowe z lustrem

Możliwości aranżacyjne szafek z lustrem

Szafki łazienkowe z lustrem są bardzo użyteczne i modne od dłuższego czasu, do ich zakupu powinien przekonać również fakt, że pasują do każdego wnętrza. Wielu producentów oferuje różne warianty, dlatego każdy z pewnością wybierze model spełniający wszelkie oczekiwania. Najbardziej powszechne są oczywiście wymiary 40 x 60 centymetrów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić mebel pod inny wymiar. Ważna jest ponadto głębokość mebla, maksymalna wynosi z reguły 40 centymetrów, ale dostępne są inne parametry. Szafki łazienkowe z lustrem różnią się ponadto układem, możliwe jest zamontowanie drzwiczek zasłaniających całą powierzchnię do przechowywania lub dzielić ją na kilka osobnych. W pierwszym przypadku występuje jedna ważna zaleta – nie występują w nim przerwy pomiędzy taflami szkła. Szafki trzydrzwiowe są natomiast bardziej korzystne z punktu widzenia designu i dopasowania do pozostałych elementów aranżacji. Przydadzą się również otwarte półki, z których ma się łatwy dostęp do najczęściej używanych kosmetyków i akcesoriów łazienkowych. Jest to jedno z najbardziej uniwersalnych rozwiązań, sprawdzi się w każdym mieszkaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj