Szczoteczka soniczna – ranking. Twoja pomoc w znalezieniu odpowiedniego urządzenia

Szczoteczka soniczna do zębów zyskuje w ostatnim czasie coraz większą popularność. Jest ona świetnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują doskonałej precyzji szczotkowania i czyszczenia. Czym się kierować przy zakupie? Jak działa szczoteczka soniczna? Ranking szczoteczek jest jednym z rozwiązań pomocnym w doborze odpowiedniego urządzenia.

Szczoteczka soniczna jest nowoczesnym i innowacyjnym sposobem na utrzymanie higieny jamy ustnej w świetnym stanie.

Szczoteczki soniczne – jak działają?

Tradycyjna szczoteczka elektryczna wykonuje okrężne ruchy o częstotliwości do kilkunastu tys. ruchów na minutę. Szczoteczka soniczna to z kolei nowa generacja szczoteczek elektrycznych, która używa technologii fal dźwiękowych. Pozwala to wykonywać precyzyjne ruchy wymiatające, które umożliwiają o wiele lepsze czyszczenie uzębienia i czyszczenie miejsc, które są trudno dostępne. Fale dźwiękowe wzbudzają drgania we włóknach końcówki docierające na odległość nawet do 4 milimetrów od włókien. Wtedy powstają mikro bąbelki, które uderzają w powierzchnię zębów, usuwając przy tym szkodliwą płytkę nazębną i bakterie. Szczoteczka soniczna dociera w przestrzenie międzyzębowe, do których włókna zwykłych szczoteczek nie mogą docierać. Czyści też bardzo dobrze nasze uzębienie od strony warg i języka.

Nie wiesz, jaka będzie najlepsza szczoteczka soniczna? Ranking najlepszych, polecanych szczoteczek będzie w tym przypadku dużą pomocą!

Główne zalety szczoteczki sonicznej

Szczoteczki soniczne są połączeniem funkcjonalności użytkowania z bardzo dobrą efektywnością. Ich największe zalety to:

 • redukcja przebarwień po spożyciu wina i kawy oraz poprawa koloru uzębienia;
 • zapewnianie świeżego oddechu poprzez skuteczne usuwanie związków lotnych oraz bakterii z powierzchni uzębienia;
 • skuteczne usuwanie płytki nazębnej;
 • zapewnianie intensywnego i precyzyjnego szczotkowania;
 • łatwe wymienianie końcówek;
 • inteligentne tryby pracy urządzenia, np. głębokie czyszczenie, wybielanie;
 • dzięki wbudowanemu żyroskopowi w modelach zawierających wyświetlacz możliwe jest nauczenie się prawidłowego szczotkowania zębów;
 • ochrona przed chorobą przyzębia i próchnicą;
 • za sprawą wbudowanego timera czas mycia zębów jest zawsze pod kontrolą.

Szczoteczka soniczna – ranking

Jaka jest najlepsza szczoteczka soniczna? Nie da się jednoznacznie określić, która ze szczoteczek jest tą najlepszą. Dużo zależy od indywidualnych preferencji użytkownika oraz jego potrzeb. Warto jednak pamiętać, by wybrać szczoteczkę, która nie będzie awaryjna, a dodatkowe końcówki nie zrujnują posiadanego budżetu. Wiele osób uważa też, że najlepsza szczoteczka do zębów powinna być wyposażona w funkcje, które powodują, że mycie jest dokładniejsze. By znaleźć odpowiednią szczoteczkę, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów, takich jak:

 • skuteczność w usuwaniu płytki nazębnej i oczyszczaniu międzyzębowych przestrzeni;
 • dostępność końcówek i wymiana baterii;
 • tryby pracy i dodatkowe funkcje (np. masaż dziąseł, timer szczotkowania);
 • komfort użytkowania (np. ergonomiczny kształt, waga szczoteczki);
 • cena szczoteczki.

Irygator – czy jest on dobrym wyborem do dbania o higienę jamy ustnej?

Irygator do zębów jest urządzeniem wykorzystywanym do dbania o higienę przestrzeni międzyzębowych, szczelin dziąsłowych, kieszeni dziąsłowych i masażu dziąseł. Jego coraz większa popularność wynika z faktu, że dzięki niemu możemy dokładnie wypłukiwać pozostałości jedzenia, oczyszczać miejsca, które są najmocniej narażone na próchnicę i poprawić ogólny stan jamy ustnej.

Irygator jest rozwiązaniem polecanym szczególnie osobom zmagającym się z problemem wrażliwych i krwawiących dziąseł, czy odsłoniętych szyjek zębowych. Najważniejsza część zestawu do irygacji to końcówki. Warto ustalić, czy w kupowanym przez nas pakiecie są dostępne jakieś dodatkowe i wybrać sprzęt, który zawiera dużą ilością dysz, które okażą się dla nas przydatne. Irygator powinien być używany regularnie, przynajmniej raz na dzień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj