udrożnianie rur

Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Korzystamy z niej nie tylko my, ale także nasi goście. Dlatego to właśnie w tym miejscu czystość powinna być zachowana na jak najwyższym poziomie.

Nie tylko toaleta, umywalka, prysznic, wanna, lustra powinny lśnić czystością. Należy pamiętać także o dbaniu o czystość naszych rur, by były drożne i nie zapychały się. W przeciwnym przypadku nasz zlew, prysznic czy wanna, a także ubikacja zatkają się i będziemy musieli liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami tego zjawiska – nieprzyjemnym zapachem, charakterystycznym „bulgotaniem”, a nawet jeśli nastąpiło trwałe zatkanie rury – z kosztowną wizytą specjalisty.

Zanieczyszczenia

Zwykle rury w naszej łazience zapychają się w wyniku nadmiernego osadzania się w nich różnego rodzaju zanieczyszczeń. Zazwyczaj są to waciki, kawałki papieru, włosy, chusteczki nawilżane itp. Czasem nawet zbyt wąska lub zbyt długa rura powodują częstsze zapychanie się rur. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o prawidłowym doborze wymiarów rur czy kolanek, a także o odpowiednim czyszczeniu ich, nie wrzucaniu do toalety chusteczek czy wacików.

Jednym z charakterystycznych sygnałów, który świadczy o zatkaniu rury jest dźwięk tzw. „bulgotania”. Rury należy udrożniać regularnie, w przeciwnym razie mogą one ulec trwałemu zatorowi, a to w konsekwencji będzie prowadziło do powstania trwałych złogów, które będzie w stanie usunąć tylko specjalista. W skrajnych przypadkach konieczne będzie prucie ścian oraz demontaż zatkanego odcinka i ponowne zamontowanie drożnej rury.

Znany jest szereg domowych sposobów na udrożnianie rur. Zwykle są to domowe mieszanki sody itp., zastosowanie spirali czy przepychaczki. Niestety często zdarza się tak, że stają się one mało skuteczne. Wtedy należy zastosować specjalistyczne środki czystości, m.in. do udrażniania rur. Jednak warto pamiętać, by stosować je regularnie i by pochodziły od znanych i polecanych producentów. W przeciwnym razie nasze rury pozostaną niedrożne. Jedną z marek godną polecenia jest General Fresh. Oferuje ona specjalistyczny środek do udrażniania rur o nazwie „Nurek” z gamy General Fresh – Splash.

Szybkie efekty

Świetnie nadaje się on zarówno do umywalek, brodzików czy wanien. Usuwa on z łatwością wszelkie osady z naszych rur. Ponadto bardzo dobrze poradzi sobie z jednym z największych problemów – włosami w rurach. Dzięki niemu pozbędziemy się ich i pożegnamy się z nieprzyjemnym zapachem wywołanym zapchaniem rury. „Nurek” marki General Fresh jest zaprojektowany tak, by był on bardzo wydajny i ekonomiczny. To wszystko dzięki szybkiemu działaniu, którego nie posiadają tradycyjne granulki dostępne na rynku. Produkt ten możemy zakupić w dwóch rodzajach opakowań – 250g lub 500g środka. Są one niezwykle skuteczne i bardzo łagodne dla naszych rur.

Aktywne składniki szybko i trwale rozpuszczają zalegające w rurach odpływowych złogi, a nawet resztki waty i skrawki papieru. Nie osadza się on na odpadach, tylko skutecznie je rozpuszcza. Dzięki regularnemu stosowaniu będziemy mogli na stałe pożegnać się z problemem niedrożnych rur i nieprzyjemnego zapachu w naszej łazience.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj