Przemysłowe dzielnice Londynu zainspirowały znanego brytyjskiego projektanta do stworzenia unikalnej kolekcji wykładzin dywanowych firmie Ege, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Carpet Studio. Wyraziste i pełne charakteru projekty znakomicie oddają surowy urok zakazanych zakątków stolicy Wielkiej Brytanii.

Tom Dixon jak na projektanta o międzynarodowej sławie ma dość nietypowy życiorys. Jest samoukiem, a w jego CV znajdziemy posady mechanika i muzyka rockowej kapeli. Ale kto wie czy to właśnie nie te nietypowe doświadczenia sprawiły, że jego projekty są tak ciekawe i charakterystyczne. Dziś jest twórcą i właścicielem autorskiej marki Tom Dixon, a jego studio projektowe specjalizuje się w projektowaniu ekskluzywnych wnętrz, instalacji oraz architektury. Właśnie projekt takiego wnętrza – londyńskiej restauracji Craft London doprowadził do rozpoczęcia współpracy z cenionym na świecie producentem wykładzin dywanowych Ege. Założenie projektowe było dość śmiałe i niespotykane – wykładzina o barwnym, jakby malowanym akwarelą wzorze miała posłużyć do… pokrycia sufitu. Projekt został zrealizowany, a udana współpraca zaowocowała pomysłem na stworzenie całej kolekcji wykładzin.

Ege powstało w 1938 roku i dziś może śmiało nazywać się jedną z wiodących europejskich firm w branży dywanów i wykładzin. Firma przez dziesięciolecia prężnie się rozwijała i zawsze zwracała uwagę zarówno na wdrażanie najnowocześniejszych tkackich technologii, jak i na rozwijanie unikalnego wzornictwa swoich projektów. Może poszczycić się współpracą z wieloma cenionymi architektami, designerami oraz kreatorami mody. Tom Dixon to kolejny kreatywny umysł, który docenił technologiczne know-how i unikalne możliwości Ege.

Tom Dixon zafascynowany jest przemysłem. W swoich projektach niejednokrotnie odwołuje się do tych najstarszych i najnowocześniejszych przemysłowych technologii. Eksperymentuje z materiałami. Surowa, przemysłowa estetyka rodem z budowy, hut i fabrycznych hal to znak rozpoznawczy wielu dixonowskich pomysłów. Nieodrodny syn Londynu – miasta być może nie zawsze najpiękniejszego, ale niewątpliwie obdarzonego silnym charakterem, swoich pomysłów na wzory wykładzin dla Ege szukał na poboczach kolejowych torów, w tunelach, warsztatach i magazynach – w typowych miejskich pejzażach. Inspirowały go również materiały – popękane kamienne bruki, ceglane mury. Tę brzydotę i surowość zderzał z nieskazitelną doskonałością nowoczesnych wieżowców ze szkła i stali, powoliprzejmujących dominację nad panoramą Londynu. Kolekcja Industrial Design tosiedem wzorów dostępnych zarówno w postaci płytek dywanowych, jak i wykładzin. Każdy z nich jest bardzo charakterystyczny i wyraża inne estetyczne wartości. Projektant opracował je w taki sposób, by łatwo można je było łączyć z innymi, bardziej neutralnymi wzorami wykładzin Ege w jednym wnętrzu lub jednym budynku o wielu zróżnicowanych przestrzeniach. Oczywiście wzory dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, istnieje także możliwość wykonania indywidualnychwybarwień na życzenie zamawiającego. Kolekcja Ege w Polsce dostępna jest zapośrednictwem firmy Carpet Studio.

Dodatkowe informacje: www.carpetstudio.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj