Styl industrialny od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Kojarzy się z loftowymi wnętrzami, wysokimi, panoramicznymi oknami – jednoznacznie nawiązuje do budynków fabrycznych i tętniącej życiem, przestrzeni miejskiej. Aranżacja łazienki w stylu industrialnym korzysta z minimalistycznych rozwiązań. Stawia na oszczędność formy, na geometryczne krawędzie (np. kwadratowa umywalka) i surowy, nowoczesny styl.

Mała łazienka industrialna – czy to możliwe?

Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym kludi ameo ciemna kadr2 final ka

Może się wydawać, że w łazience o małym metrażu nie będzie możliwe nawiązanie do stylu industrialnego, bo przecież podstawowym jego wyznacznikiem są duże powierzchnie i wysokie wnętrza. Czy to znaczy, że musimy zastanowić się nad wybraniem innego rozwiązania? Na szczęście nie będzie to konieczne. Wystarczy zastosować kilka trików, optycznie powiększających wnętrze naszej łazienki. Można to zrobić szybko i prosto, używając przestrzennej fototapety z panoramą miasta. Z pomocą przyjdą nam też duże lustra, koniecznie bezramowe i gra świateł.
Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym kludi ameo ciemna kadr5 final ka

Czytaj:   Oświetlenie w industrialnym stylu

Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym kludi ameo kadr4 final 02 ka
Jak urządzić łazienkę w stylu industrialnym kludi bozz 382440576a

Łazienka industrialna – kolory i materiały

Dobór kolorów nie powinien stanowić problemu, stawiamy na barwy miasta: szary, brązowy, ceglasty, czarny. Charakterystyczne materiały dla łazienki w stylu industrialnym to cegła, koniecznie zabezpieczona impregnatem, beton w postaci płyt lub farby, przypominającej tynk. Nie może zabraknąć również surowego drewna na podłodze bądź ścianie (odsłonięte belki konstrukcyjne, drewniane ramy okien). Alternatywą dla drewna są płyty pilśniowe(jest to najtańsze rozwiązanie), nieobrobione lub laminowane bądź lakierowane.

Czytaj:   Klasyka w kolorze – barwna armatura

Armatura łazienkowa i dodatki

Styl industrialny w łazience nie obędzie się oczywiście bez dodatków. Warto spróbować przemycić trochę miejskiego zgiełku, wieszając np. tabliczki z nazwami ulic, a przy większych wnętrzach, może nawet znaki drogowe. Idealnie do takiego wnętrza pasuje również metalowy kosz na pranie, stalowe krzesło lub szafka jak z szatni na basenie, a w przypadku oświetlenia np. designerskie żarówki. Do tego można pokusić się o kupno stalowej wanny i umywalki na metalowym stelażu. W przypadku kabiny prysznicowej, wybierajmy proste, minimalistyczne rozwiązania, z wysokimi, przezroczystymi szybami. Do tego dobrze jest zaakcentować całość dobrej jakości armaturą łazienkową. Warto zapoznać się z minimalistycznymi i nowoczesnymi produktami firmy KLUDI. Na szczególną uwagę zasługują np. serie KLUDI BALANCE z ultranowoczesną, wyciąganą rączką natryskową (dostępna również w wersji białej), czy też KLUDI BOZZ bądź KLUDI AMEO.

Czytaj:   Czarno biała łazienka [inspiracje]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here