River Stone Bathtub Flumen - Lux4home™

Przyzwyczajeni do wanien z konglomeratu, plastiku czy stali przyglądamy się alternatywnym surowcom, jak kamień. Zaskakujące odczucia i wnioski zaskoczą nie jedną osobę, która po przeczytaniu tekstu zmieni na zawsze swoje przekonania.

Wanna z kamienia – wyższy poziom domowego relaksu.

Naturalne kosmetyki, naturalne środki czyszczące, naturalne jedzenie, produkty do wnętrz – nie ma nic lepszego niż stu procentowa natura. To nie tylko moda ale realne odczucie przyjemności, naturalności i w niektórych przypadkach trwałości. Coraz więcej osób otacza się możliwie jak największą ilością naturalnych produktów sięgając nawet po wanny z litej skały, kamienia naturalnego takiego jak granity czy marmur i są zachwyceni!

Rozmawialiśmy z producentem kamiennych wanien i umywalek Lux4home™, który pokazywał nam opinie i zdjęcia klientów, którzy wykorzystują swoje kamienne wanny nie tylko w łazienkach, ale wstawiają je do sypialni, ogrodów czy na tarasy i są zachwyceni ich wyjątkowym odczuwaniem na skórze, komfortem leżenia i jednoczesnym brakiem słów aby potrafić to opisać i przedstawić innym. Większość uzależniona od tego materiału do tego stopnia, że nie wyobraża sobie wanny czy umywalki z innego materiału – bo każde dotknięcie przypomina że to natura.
Co ciekawe, większość przed zakupem żyła w przekonaniu, że wanna z kamienia jest zawsze zimna, opierając się na doświadczeniach z zimnym kamieniem w rzece czy zimie. Tymczasem jak każdy teraz przyznaje w przypadku wanien wstawionych do wnętrz – kamień zatrzymuje i utrzymuje temperaturę pokojową. Aby go schłodzić niezbędne jest wykonanie sporych starań. Przeważnie temperatura w wnętrzu ma 21-23 stopnie i taką ma wanna. Wlanie w nią cieplejszej wody, pozwala długimi chwilami rozkoszować się obcowaniem z naturą w 4 ścianach swojego mieszkania czy domu. Ci, którzy wanny z kamienia zamontowali w ogrodzie lub na tarasie na zewnątrz zauważyli, że np w letnich miesiącach gdy kamień nagrzewał się w ciągu dnia – wieczorem i w nocy pozostawał znacznie cieplejszy niż temperatura powietrza. Było to dal wielu zaskakujące, bo różnica wynosiła kilka stopni i dotknięcie kamienia powodowało zauważalne ciepło bijące z kamienia. Doznania z takiej kąpieli w ciągu dnia, po nalaniu bardzo zimnej wody, lub wieczorem po napełnieniu wanny cieplejszą są nie do opisania. A inwestycja w nawet dużą – dwu lub trzyosobową wannę z kamienia do ogrodu jest zdecydowanie tańsza niż w nawet najmniejszy basen do chodzenia i „moczenia się”.

Co trzeba wiedzieć przed zakupem wanny z kamienia?

Na pewno to, że gdy chcemy zamontować wannę na zewnątrz w naszych warunkach klimatycznych, musimy postawić na kamień rzeczny a zrezygnować z marmuru. Wanna z kamienia rzecznego jest zdecydowanie bardziej odporna i nie poniesie szkód w mroźnych miesiącach, narażona na zamarzanie i rozmarzanie nawet drobnych ilości zgromadzonej na niej rosy, mgły czy kropli deszczu. Wanna do wnętrza łazienki czy sypialni ma zazwyczaj wagę ok 700 kg gdy jest zrobiona z marmuru i strop zazwyczaj nie wymaga specjalnych wzmocnień, bo ciężar wanny rozkłada się na płaszczyźnie min 3 m2 podstawy a obciążenie standardowego stropu jest większe niż 500 kg na m2.
Pewne natomiast jest jedno, że raz wstawiona wanna z kamienia naturalnego do naszego otoczenia pozostanie z nami na zawsze.

Wanna z kamienia - wyższy poziom domowego relaksu. riverstonebathtubflumen
River Stone Bathtub Flumen – Lux4home™

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj