Zwalczanie mszyc

Jednym z najczęściej spotykanych w ogrodach szkodników, jest mszyca. Znanych jest mnóstwo sposobów przeciwko nim, ale jak się okazuje, żaden nie jest dość skuteczny, by wyplenić małe, niszczycielskie pluskwiaki raz na zawsze. Na nasze nieszczęście, albo i szczęście, mszyce są roślinożerne.

Mszyce wysysają sok z roślin, trawią go częściowo, a resztki wydalają w postaci tzw. spadzi. Ilość spożywanego przez mszyce soku, jest ogromna! Wynosi ok. 1/3 masy ciała owada na godzinę. Właśnie w ten sposób, mszyce w przeciągu bardzo krótkiego czasu są w stanie zniszczyć ogromne połacie zieleni. Jeśli, i Ty masz problem w ogródku, z mszycami, pomożemy! Przeczytaj kilka poniższych rad.

W walce z mszycami najbardziej skuteczne okazują się być produkty zawierające złożone mieszaniny węglowodorów, pozyskiwane z ropy naftowej, zgodnie z najnowszymi metodami ekstrakcji (otrzymane przez poddanie mieszaniny skroplonych gazów z ropy naftowej procesowi słodzenia w celu konwersji tioli – merkaptanów lub usunięcia kwaśnych zanieczyszczeń). Zawierają ponadto alkany, izoalkany oraz węglowodory aromatyczne. Są to produkty, które wykazują znaczną trwałość chemiczną i zdolność do kumulowania się. Równie skuteczne okazują się być alkohol izopropylowy i cypermetryna.

Stosować czy nie?

Zastosowanie ekologicznych metod wymaga poświęcenia wiele czasu, znacznej wiedzy i nie daje 100% gwarancji powstrzymania inwazji owada. Zastosowanie chemicznych związków umożliwia natomiast, zwiększenie jakości otrzymanych produktów rolnych, uzdrowienie roślin i tym samym zapobiegnięcie klęskom żywiołowym. Sprzyjają więc, rozwojowi rolnictwa, a ponadto uratuje Twoje ozdobne roślinki przed śmiercią.

Nie jest tajemnicą, że pestycydy są dostępne powszechne i trują nie tylko człowieka, ale i środowisko. Z uwagi, na ten fakt, pamiętaj, że nim wdrożysz procedurę ratowania swoich roślinek, powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo! Stosuj, ale z umiarem!

Jaki preparat wybrać?

Zastosuj produkt w aerozolu, który ułatwi zaaplikowanie odpowiedniej dawki produktu, bezpośrednio na miejsce zaatakowane mszycą! Nie musisz dzięki temu niczego psikać ogromnymi ilościami toksycznej cieczy, lecz wystarczy, że minimalnie nakropisz produkt na poszczególne organy swoich roślin. Sporym plusem takich produktów jest to, że samodzielnie możesz aplikować preparat i decydować o ilości dawki. Efekty będziesz obserwować sam – pojedyncze mszyce umierają na Twoich oczach! Całe kolonie zniszczysz już po 1-2 aplikacjach, w zależności od tego, jak dokładnie wykonasz oprysk. Zabieg należy wykonywać z odległości co najmniej 30 cm od twarzy i strumieniami trwającymi max. 2 sekundy. Środek stosuje się przede wszystkim w porach wieczornych, kiedy pszczoły i inne owady zakończą już oblot. Oprysk w aerozolu umożliwia zaaplikowanie substancji tak, by zainfekowane organy roślin były wilgotne, lecz nie ściekały po nim krople preparatu. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, zarówno dla roślin, owadów, gleby, jak i Ciebie, jako ogrodnika. Polecamy np. produkt w aerozolu – Greenfly – GUN AE, firmy TARGET, który łatwo się aplikuje, a Ty bezpiecznie wykonasz zabieg.

Zwalczanie mszyc c7FhZ6IiYgwAAAABJRU5ErkJggg== Autor artykułu:
Sklep Dla Ogrodu – internetowy sklep ogrodniczy oferujący bogatą gamę produktów do pielęgnacji i uprawy roślin, akcesoria ogrodnicze, produkty ekologiczne. Twój Sklep Ogrodniczy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj