na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi

Ma być ładnie czy funkcjonalnie? Jedno nie wyklucza drugiego, tym bardziej, że na rynku jest wiele produktów, które mogą być odpowiedzią na nasze problemy. Jednym z nich jest rozwiązanie marki INTER DOOR – drzwi z odwrotną przylgą czyli drzwi na ościeżnicy otwierającej się do wewnątrz.

Jak się okazuję strategicznym miejscem w mieszkaniu, jest nie tylko kuchnia, ale i korytarz. Co zrobić kiedy jest wąski i ciasny, a prowadzi do kilku pomieszczeń? Ruch na tej małej powierzchni może być duży, a podczas otwierania, czy zamykania drzwi nie chcemy nikomu zrobić krzywdy. Projektanci marki INTER DOOR czerpiąc ze swoich codziennych doświadczeń stworzyli drzwi z odwrotną przylgą.

Czytaj:   Tapeta w roli głównej

Tak samo. Po zamknięciu i otwarciu

Drzwi z odwrotną przylgą to rozwiązanie pozwalające zachować identyczny wygląd drzwi po zamknięciu, podczas gdy po otwarciu jedne otwierają się do wewnątrz, drugie na zewnątrz. A jak to wygląda wizualnie? Kiedy drzwi otwierają się do wewnątrz pomieszczenia, od strony korytarza nie różnią się niczym od drzwi otwieranych na zewnątrz – tak samo skrzydło tworzy jedną płaszczyznę z opaskami ościeżnicy. Natomiast jeśli zastosujemy standardowe ościeżnice nie uzyskamy takiego efektu, ponieważ jedna strona drzwi będzie z wnęką.

Czytaj:   Drzwi z przeszkleniami

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi Aranżacja z drzwiami PŁASKIE bezprzylgowe w okleinie z kolekcji GLOSSA w...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi Aranżacja z drzwiami PŁASKIE bezprzylgowe w okleinie z kolekcji GLOSSA w... 1

To rozwiązanie sprawdza się idealnie w wielu aspektach projektowych wnętrza. Również wtedy kiedy pomieszczenie jest nowocześnie urządzone a nam zależy, żeby również w takich elementach, jak drzwi zachować ten styl. Trzeba również pamiętać o polskich przepisach budowlanych. Przykładem mogą być drzwi do łazienki, które powinny otwierać się na zewnątrz. Zawiasy w tym rozwiązaniu są chowane, dzięki czemu drzwi po zamknięciu wyglądają tak samo jak pozostałe.

Czytaj:   Dywan z filcu w zupełnie innej odsłonie

Drzwi z odwrotną przylgą to rozwiązanie, które nie tylko dobrze wygląda. Powoduje, że drzwi mogą się wpasować do reszty wnętrza, ale też sprawdza się w przypadku małych pomieszczeń – najczęściej łazienek i wąskich korytarzy. INTER DOOR umożliwia dodatkowo duży wybór modeli drzwi i wykończeń, dzięki czemu mamy pewność, że nasze wnętrze będzie dokładnie takie jak chcemy, a nie jak musi być.

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here