Każda kobieta marzy o takiej garderobie, jaką miała Carrie Bradshaw w kultowym serialu Sex w Wielkim Mieście. Ale nie tylko one, mężczyźni także chcieliby mieć miejsce, w którym wszystkie koszule, marynarki, spodnie i krawaty wiszą równo na wieszakach. Przedstawiamy kilka rozwiązań na to, jak zaprojektować garderobę we własnym domu lub nawet małym mieszkaniu.

 

Garderoba jak ze snu garderoba 2
Źródło: http://shkafykupeekaterinburg.ru/

Garderoba nie musi  być miejscem na ubrania wyłącznie kobiety czy mężczyzny. Jeśli projektujesz dom lub mieszkanie, powiększ nieco przestrzeń, aby zmieściły się tam ubrania całej rodziny. Jeśli poświęcisz jedno pomieszczenie na wszystkie ubrania, zaoszczędzisz miejsce i pieniądze na szafy do innych pomieszczeń. Garderoba może być też miejscem relaksu. Zaopatrz ją w wygodny fotel i miękki dywan, żeby wybór ubrań był przyjemnością a nie męczącym rytuałem.

Czytaj:   Home, sweet home
garderoba 4
Źródło: http://designsih.com/

Dobrze jeśli garderoba odpowiada stylistyce całego domu. Jeśli więc króluje w nim przepych i blask, podtrzymaj ten styl tam, gdzie trzymasz swoje ubrania. Wyspa nie jest meblem zarezerwowanym wyłącznie do kuchni. Postaw ją w garderobie i miej ułatwiony dostęp do butów i dodatków.

garderoba 3
Źródło: http://diaryofthisgirl-megan.blogspot.com/

Małe szafy, które po otwarciu rozkładają się w dużą i pakowną garderobę, to idealne rozwiązania do mniejszych mieszkań, w których nie można wydzielić pomieszczenia na garderobę. Możesz w nich schować wszystkie swoje ubrania a niektóre są dodatkowo wyposażone w duże lustra, w których możesz się przeglądać od stóp do głów.

garderoba 1
Źródło: http://diaryofthisgirl-megan.blogspot.com/

Garderoba w pokoju dziecięcym to marzenie każdej dziewczynki. Jeśli tylko masz na to miejsce w domu i fundusze, pozwól na to swojemu dziecku. Takie rozwiązanie ma również charakter edukacyjny. Na dużej przestrzeni, dziecko nauczy się gospodarować miejscem i utrzymywać porządek. Nie da się tu niczego upchać w głębi szafy. Chyba, że jesteś miłośniczką różu i innych kolorów, możesz sobie sama pozwolić na taką ekstrawagancję w postaci kolorowej garderoby. Jeśli w twojej szafie króluje czerń, taka garderoba będzie się nieco kłóciła z charakterem twoich ubrań.

Czytaj:   Jesienna kolekcja Urban Nature Culture
garderoba 8
Źródło: http://devilindesign.com/

Dobrze jeśli wystrój garderoby pokrywa się z kolorami dominującymi wśród twoich ubrań. Jeśli nie wiesz, jaki kolor zastosować, to jasne beże i szarości, będą zawsze dobrze wyglądały i optycznie powiększały wnętrze a rezygnując z bieli, unikniesz sterylnej czystości.

garderoba 6
Źródło: http://haya-online.com/

Jeśli garderoba, to z miejscem na buty. Wydziel specjalne półki, na których będziesz mogła poukładać wszystkie buty w taki sposób, aby przed wyjściem nie szukać ukochanych pantofli wśród innych butów. Aby uniknąć osadzającego się na butach kurzu, wybierz przeźroczyste pudełka, w których pochowasz buty i będziesz wszystko widzieć jak na dłoni.

Czytaj:   Praktyczna garderoba - jak ją zorganizować
garderoba 5
Źródło: http://www.besantini.ru/

Męska garderoba też rządzi się swoimi prawami. Dobrze jeśli będzie w nic wydzielone miejsce na krawaty, skarpetki i spinki do mankietów. Jeśli pomieszczenie w którym znajduje się garderoba, jest przeznaczone tylko dla ubrań, możesz spokojnie zrezygnować z zamykanych szaf. W końcu nikt nie będzie ci do nich zaglądał.

garderoba 7
Źródło: http://www.zillow.com/

W garderobie można także postawić toaletkę. Wtedy szykując się do pracy czy na specjalne wyjście, nie musisz krążyć między sypialnią, łazienką i garderobą aby się wyszykować. Dobrze też, jeśli z garderobą będzie sąsiadowała łazienka. Wtedy prosto spod prysznica, możesz spokojnie się ubrać w garderobie i dobrać ubrania do nastroju.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here