Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Drukuj

Opublikowano w:

Unikatowe designerskie globusy z pyłu wulkanicznego

Globus będący dziełem sztuki, niepowtarzalny projekt kuli ziemskiej, stworzony z materiałów z niej pozyskanych – tak pokrótce scharakteryzować można niezwykłe globusy sygnowane nazwiskiem Bruno Helgena.

Globusy Bruno Helgena to balijskie rękodzieło, będące wysokiej klasy elementem dekoracyjnym. Idealne uzupełnienie eleganckiego wnętrza i wysmakowany prezent dla przyjaciół, bliskich i przede wszystkim dla samego siebie.

Tworzone z wielką wprawą przez wykwalifikowanych rzemieślników w pracowni znajdującej się w sercu Bali. Będące połączeniem drzewa tekowego, pyłu wulkanicznego i drogocennych kruszców. Ręcznie rzeźbione z korzeni tekowych, których każdy kawałek jest dokładnie badany, aby upewnić się, że jest odpowiedni do stworzenia określonego obiektu. Balijscy rzemieślnicy przekształcają skręcone korzenie w artystyczne sferoidy, rysują i wycinają mapy a następnie przystępują do nakładania wykończeń, m.in. z piasku wulkanicznego.

Czytaj:   Jak zabudować stelaż podtynkowy WC – czyli WC Set od firmy Botament®

Proces kształtowania, suszenia, rzeźbienia i nanoszenia różnych wykończeń trwa kilka tygodni i wymaga dużych umiejętności. Po zakończeniu, globusy są jedyne w swoim rodzaju – nawet te sferyczne mają własny charakter, a te, które odbiegają znacznie od normy, są z pewnością niepowtarzalne.

Bruno Helgena Francuski projektant, tworzący unikalne, ręcznie robione meble i akcesoria. W 1995 roku zamieszkał na Bali, gdzie odkrył ogromny potencjał w pracy z miejscowymi rzemieślnikami, na lądzie obfitującym w doskonałej jakości surowce. Sukces zawdzięcza ogromnemu wyczuciu estetyki, wykwalifikowanej kadrze oraz najwyższej jakości orientalnemu drewnu.

Czytaj:   Żaluzje czy rolety? Co wybrać?

Jego prace cieszą się uznaniem prywatnych kolekcjonerów oraz ekskluzywnych salonów wyposażenia wnętrz na całym świecie m.in. w Clue Studio na ulicy Sytej na warszawskim Wilanowie.

Podziel się, , Google Plus, Pinterest,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *