Eko-design staje się coraz bardziej popularny, czego najlepszym dowodem jest wysyp mebli z europalet, które dobrze prezentują się w zasadzie w każdym wnętrzu. Są oryginalne oraz estetyczne i wbrew pozorom łatwe do zrobienia, więc możesz wykonać je samodzielnie bez najmniejszej pomocy faceta.

Przedstawiamy pomysły na stolik z palet

Palety są dobrze dostępne w większości polskich miast, a koszt jednej sztuki to wydatek w granicach 20-30 zł. Standardowe modele mają wymiary 80 x 120 cm i kilkanaście centymetrów wysokości. W zależności od obmyślanej koncepcji stolika, potrzebna Ci będzie jedna lub dwie sztuki. W sklepie budowlanym musisz zaopatrzyć się także w interesujący Cię kolor farby, jeśli chcesz przemalować drewno, oraz właściwy pędzel. Nieco bardziej zaawansowane narzędzie, których potrzebujesz, to szpachla do wyrównywania powierzchni palet, szlifierka do drewna, a także dodatki w zależności od obmyślanego pomysłu, czyli kółka, szyba czy nóżki.

Czytaj:   Kojące barwy ziemi, czyli kilka słów o łazience w barwach sepii

http://www.odome.com.ua
http://www.odome.com.ua

Pierwszym krokiem po skompletowaniu potrzebnych materiałów i dopracowaniu pomysłu jest szlifowanie drewna, by wyrównać jego powierzchnię. Wykonywanie tej czynności ręcznie jest bardzo żmudne i czasochłonne, poza tym może narazić Cię na urazy dłoni, więc postaw na elektryczną szlifierkę, która zrobi to w kilka minut. Jeśli nie chcesz malować stolika na żaden kolor, a wolisz, by pozostał w stanie surowym, nie musisz nakładać szpachli na drewno. Trzeba jednak pamiętać, że w tej sytuacji powierzchnia palety musi być idealnie równa, by zamierzony efekt był estetyczny. Gdy chcesz, by stolik pomalowany był na określony kolor, pasujący do innych dodatków we wnętrzu, przed nałożeniem farby zadbaj o dokładne wypełnienie zagłębień szpachlą.

Czytaj:   Drzwi na indywidualne zamówienie. Drugie życie kamienicy w Krakowie

www.tapuz.co.il
www.tapuz.co.il

Po tym, jak farba wyschnie, możesz zabrać się za dekorowanie stolika wybranymi detalami, np. przytwierdzaniem kółek lub nóżek, osadzaniem szyby, która będzie pełniła rolę blatu lub formowaniem dołu, który za sprawą odpowiednich desek może posłużyć jako schowek na piloty lub gazety czy półka na książki. Jeśli chcesz, by Twój stolik był wyższy, zdecyduj się na umieszczenie dwóch palet na sobie, które przytwierdzisz za pomocą wkrętarki. Jeżeli nie masz sprecyzowanego pomysłu na to, jak powinien wyglądać Twój stolik z palet, zainspiruj się naszymi znaleziskami z internetu.

Czytaj:   Kuchnia aranżacje w zgodzie z naturą

www.goldenfingers.info
www.goldenfingers.info

http://fanelis.com/
http://fanelis.com/

www.mrkate.com
www.mrkate.com

http://pekaylifestyle.com
http://pekaylifestyle.com

www.lovpot.cz
www.lovpot.cz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here