trendy na podłogi

Wykładziny wychodzą z cienia! Ze swoim bogactwem faktur, wzorów i kolorów stają się centralnym punktem wielu projektów wnętrz. Najnowsze trendy dają projektantom duże pole do tworzenia zmysłowych, luksusowych, a niejednokrotnie zaskakujących przestrzeni.

Dywany i wykładziny stają się we wnętrzach już nie tylko ozdobą i ochroną podłóg, ale mocno zaznaczają swoją obecność w przestrzeni, w znacznym stopniu wpływając na jej wygląd i charakter. Przełamują powtarzalność, nadają nowy rytm wnętrzu, a także determinują sposób poruszania się użytkowników obiektu.

Kolorowe dywany w kwadraty

Jak we wszystkich dziedzinach życia, także i tu projektanci wyznaczają obowiązujące trendy. Podpowiadamy więc, co teraz najbardziej liczy się w modzie dywanowej.

 

 1. Iluzje optyczne
  Wielkim trendem jest wykorzystanie głębi i perspektywy w tworzeniu powierzchni dwuwymiarowych – często dające złudzenia optyczne. Jest to widoczne zarówno w dywanach, jak i wykładzinach dywanowych.
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Galeries Lafayette Francja realizacja EGE
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Box Exhibition Dania
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 HMC Rotterdam realizacja EGE
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Iheid Geneve Szwajcaria realizacja EGE
  Bazujące na niedoskonałości ludzkiego oka iluzoryczne wzory zaprzeczają prawom fizyki i wprowadzają w aranżacji wnętrza niedopowiedzenie oraz element zaskoczenia. Mads Arlien-Søborg, duński designer, ekspert wzornictwa i prezenter telewizyjny zauważa tę tendencję jako subtrend bardzo szerokiego geometrycznego trendu w projektowaniu, połączonego ze śladami wpływów op artu z lat 60.
 2. Geometryczne wzory
  Geometria jest dziś widoczna na wszystkich powierzchniach – od drewna i laminatów po metal i tkaniny. Nacisk kładzie się na podstawowe, najprostsze kształty, takie jak trójkąty, okręgi, prostokąty, sześciany czy walce.4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Hotel Lucia Insert Portugalia realizacja EGE
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 My story hotel Portugalia realizacja EGE
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Garden State Hotel Australia realizacja EGE
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Curve Epoca Classic Ecotrust płytki dywanowe typu Figura EGE
  Moda ta inspirowana jest przede wszystkim modernistycznymi ruchami z początku lat 20. ubiegłego wieku, takimi jak kubizm i konstruktywizm.
 3. Dark ambient
  Coraz popularniejsze w powierzchniach podłogowych są ciemne odcienie koloru zielonego, niebieskiego i fioletowego, pozwalające tworzyć luksusowe przestrzenie.
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Le Roch HotelSpa Francja realizacja EGE
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Tiles and planks Contra Ecotrust płytki Figura EGE
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Wave Contra Ecotrust płytki dywanowe Figura EGE
  Dywany w monochromatycznych, ciemnych tonacjach są coraz chętniej stosowane przez architektów w celu wzmocnienia nastroju wnętrz, nadania mu aury tajemniczości, a także podkreślenia ich wyjątkowości.
 4. Plac zabaw do eksperymentowania
  Dywany i wykładziny dywanowe stają się dziś polem do nieskrępowanego, twórczego działania dla designerów, architektów oraz artystów. Pojawia się w nich asymetria, kontury wzorów stają się niewyraźne, nieostre, jakby wyłaniały się z rozmytego obrazu.
  4 najciekawsze trendy na podłogi 2017 Wonder Exhibition at Smithsonian American Art Museum USA realizacja EGE
  Można dostrzec intuicyjne wykorzystanie struktur, technik, różnorodnych materiałów, przędz, kolorów i faktur. Trend ten wynika z poszukiwania nowego języka zapisanego we wspomnieniach, krajobrazach oraz dziedzictwie kulturowym i chęci przełożenia go na powierzchnie tekstylne.

Więcej o najnowszych wzorniczych trendach podłogowych i dywanowych znajdziecie na stronie: www.carpetstudio.pl.

 

Kolorowy dywan: 7 ciekawych projektów wnetrz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj