2019 rok to czas kolorów, oryginalnych wykończeń i nieograniczonego dostępu do naturalnego światła. W aranżacjach, w których wybierzemy subtelne przeszklenia, dominować będą okucia do szkła hartowanego o ciekawym kształcie i interesującej barwie, które wpasują się w styl wnętrza i podkreślą jego oryginalny charakter.

Nadchodzący rok to czas, w którym we wnętrzach dominować będą żywe kolory oraz oryginalne dodatki. Popularnością cieszyć się będą również naturalne materiały oraz połyskujące metale. Modne do tej pory minimalizm czy styl industrialny nie odejdą  w zapomnienie, ale nabiorą nowego charakteru. Jaką rolę odegra w takich aranżacjach szkło?

Postaw na kolor

Nadchodzące miesiące to czas, w którym królować będą żywe kolory, a dotychczas modne szarości oraz subtelne beże odejdą na nieco dalszy plan. Z jednej strony popularnością będą się cieszyć intensywne barwy, takie jak musztardowa żółć, ceglana czerwień, butelkowa zieleń, głęboki błękit, ametyst czy bordo,  z drugiej pastelowe odcienie, jak jasny liliowy, seledynowy albo błękitny. Prym wieść będzie także piękny, koralowy kolor, który Pantone ogłosił barwą 2019 roku.

We wnętrzach urządzonych w tak intensywnych odcieniach, warto postawić na subtelne, przezierne tafle szkła lub panele piaskowane, które delikatnie rozproszą światło. Mogą one pełnić funkcję ścianek działowych lub stanowić wypełnienie drzwi.

5 trendów w szklanych aranżacjach Fot. CDA Polska Wnętrze urządzone w pastelowych kolorach z przezierną szklaną balustradą

By wtopiły się  w aranżację i wyeksponowały jej barwne elementy, do ich montażu najlepiej wybrać niewielkie mocowania o prostej, ponadczasowej formie, takie jak aluminiowe listwy Lazio czy okucia Como od CDA Polska. Świetnie sprawdzą się do montażu różnorodnych konstrukcji szklanych, a dzięki możliwości polakierowania ich na wybrane odcienie RAL bez trudu dopasują się do stylu mieszkania.

Czarny detal

Choć czerń w wydaniu industrialnym nadal będzie dominować w aranżacjach w klimacie loft, coraz popularniejsza będzie również w postaci detalu w łazience, szczególnie
w domowych salonach kąpielowych. Niewielkie, eleganckie akcesoria, jak choćby czarne okucia do kabin prysznicowych, będą świetnym uzupełnieniem modnych w tym sezonie odcieni, w tym rubinowej czerwieni, szmaragdowej zieleni czy szafiru.

5 trendów w szklanych aranżacjach Fot. CDA Polska Wnętrze w pastelowych kolorach z czarnymi szprosami np. z serii Linea Nera

Klamry, zawiasy oraz łączniki, jak te z naszej kolekcji Linea Nera Doccia, dodadzą łazienkowej aranżacji ponadczasowego sznytu – podpowiada Joanna Kamuda, Dyrektor marketingu i PR w CDA Polska. – Można je także swobodnie zestawiać z drewnopodobnymi kaflami czy kamiennymi płytkami naściennymi, tworząc w ten sposób stylowe aranżacje w klimacie scandi-boho – dodaje ekspertka.

Ukłon w stronę natury

Jednym z najmodniejszych trendów aranżacyjnych w tym roku będzie new nordic, czyli nowa odsłona minimalistycznego stylu skandynawskiego. W jego odświeżonej wersji pierwsze skrzypce gra funkcjonalność oraz rozwiązania wprowadzające do wnętrz przytulny klimat, jak np. miękkie tekstylia czy aromatyczne świece. Równie istotne będzie wykorzystanie naturalnych materiałów, jak drewno, wiklina czy len, które do tej pory kojarzone były głównie ze stylem hygge.

styl hygge
S

Ten duński styl, choć pod względem estetyki można łatwo pomylić z dobrze znanym skandynawskim charakterem wnętrz, większy nacisk kładzie na praktyczność zastosowanych w aranżacjach rozwiązań oraz ich naturalny, sprzyjający relaksowi klimat. W takim otoczeniu najlepiej postawić na przeszklenia wykonane z przeziernych tafli szkła. Zamocowane w niewielkich, lakierowanych np. na biało profilach Fix od CDA Polska, będą efektownym uzupełnieniem wnętrz, w których zastosowano jasne drewno czy kamień. W końcu nie od dziś wiadomo, że szkło świetnie współgra z naturalnymi materiałami.

5 trendów w szklanych aranżacjach

Poza wspomnianym już stylem scandi-boho czy new nordic, do łask wraca  w odświeżonej formie eklektyzm. Do welurowych obić i kolorowych tekstyliów dołączają metalowe, połyskujące akcenty. W tak oryginalnej przestrzeni warto postawić na rozwiązania, takie jak np. rurowy system przesuwny, w którym szkło przytwierdzone jest do pionowych dźwigarów.

5 trendów w szklanych aranżacjach Fot. CDA Polska Eklektyczne wnętrze z przezierną szklaną balustradą montaż z pomocą okuć Piemonte

Z jego pomocą wykonamy zarówno drzwi, jak i mobilne ścianki działowe, a z uwagi na swoją budowę będzie stanowić jednocześnie ciekawy element aranżacji, podkreślając jej unikalny styl. – Warto także zaznaczyć, że systemy takie jak Ragusa sprawdzą się nie tylko w przestronnych pomieszczeniach, ale też niewielkich mieszkaniach – podkreśla Kamuda. – Szkło porusza się w nich wzdłuż prowadnicy, dzięki czemu wymagają znacznie mniej miejsca, niż standardowe drzwi z rozwieranym skrzydłem – podsumowuje. Szklane panele, na których zamocujemy system, mogą być przezierne (podkreślą wtedy pozostałe elementy wyposażenia) lub ozdobne, wykonane np. z barwionego szkła z retro nadrukiem.

Światło na pierwszym planie

Niezależnie od stylu, w jakim urządzimy nasze mieszkanie czy kolorów, które w nim zastosujemy, odpowiednie oświetlenie pozwoli wyeksponować jego największe atuty. Co więcej, dostęp do naturalnego światła pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, dodaje energii i poprawia koncentrację. Dlatego w 2019 roku modne będą przeszklenia w wersji maxi np. wysokie ściany działowe wykonane z przezroczystych tafli szkła. Warto zamontować je w listwach, jak choćby Lazio lub Nuova Roma, lub z pomocą klamer oraz łączników, które z jednej strony zapewnią całej konstrukcji stabilność, ale z drugiej nie zasłonią szklanych paneli. Szklane tafle sprawdzą się także w postaci systemów przesuwnych oraz drzwi całoszklanych, które bez problemu zastąpią standardowe, rozwierane skrzydła lub tradycyjne ścianki działowe. Wykonane z przezroczystego lub satynowego szkła nie ograniczą przepływu światła i sprawią, że pomieszczenia będą się prezentować bardzo przestronnie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj