Kuchnia z narożnikiem to z jednej strony udogodnienie, a z drugiej projektowy dylemat – jak zabudować ją tak, żeby była funkcjonalna? Designerzy mają sporo ciekawych pomysłów na narożne meble kuchenne, które powinny spełnić wszystkie oczekiwania ich użytkowników.
Klasyczne meble narożne
Narożne meble kuchenne mogą być zaprojektowane bardzo prosto. Wewnętrzne póli mają kształt litery L, dzięki czemu wykorzystujemy dostępną powierzchnie do maksimum. Trzeba jednak pamiętać, że w tak urządzonej szafce dostęp do naczyń w głębi jest utrudniony (foto: www.homedecor-trends.com).
Meble narożne z wewnętrzną zabudową
Te problem rozwiązuje szafka narożna z wewnętrzną zabudową, Otwiera się tylko z jednej strony, a w jej wnętrzu zamiast zwykłych pólek znajdziemy tace na wysięgnikach, które można wyjąć w całości i w ten sposób dotrzeć do wszystkich naczyń. Taki system zdecydowanie ułatwia korzystanie z naczyń narożnych meblach kuchennych (foto: www.exte.tiaexposed.com).
Meble narożne w formie szuflad
Szuflady to również dobry pomysł na zabudowę szafki narożnej. Każda z nich ma podwójne fronty ustawione pod kątem 90 stopni i wykończone dwoma uchwytami, co ułatwia ich otwieranie. W przypadku szuflady na sztućce trójkąty powstałe tuz przy uchwytach świetnie nadają się do przechowywania mniejszych drobiazgów, a w głębszych szufladach pomocą poradzić sobie z uchwytami garnków (foto: www.studioonyx.pl).
< Narożny zlew
Alternatywą dla zabudowy narożnika pólkami jest umieszczenie w tym miejscu zlewu. To rozwiązanie ma kilka zalet. Przede wszystkim, zlew narożny może być większy od tego umieszczonego standardowo. Po drugie, przestrzeń pod nim może pozostać niezabudowana i będzie świetna do przechowywania kosza na śmieci, wiader czy detergentów (foto: www.sommerlad.com).
Meble narożne z karuzelą
Kolejnym pomysłem na kuchenny narożnik jest karuzela. Półki zamontowane ma metalowym pręcie kręcą się jak na karuzeli, więc jeśli chcemy sięgnąć po produkt znajdujący się w głębi, wystarczy ją przekręcić (foto: www.hbz.hu).