Hermione Playroom

Cukierkowy róż dla dziewczynki i królewski błękit dla chłopca? Stereotypowe kolory dla maluchów to już przeszłość. Na fali mody na minimalizm pojawił się nowy pomysł na pokój dziecięcy, czyli szarość, która, dzięki odpowiednim dodatkom, może być równie radosna i inspirująca jak wnętrza w barwach tęczy.

Stonowaną szarość sypialni malucha ożywiają białe meble i intensywna żółć dodatków. Ciekawy pomysł na pokój dziecięcy to również instalacja długich, wąskich półeczek, na których książeczki będą ułożone okładkami do przodu. Dzięki czemu będą dodatkowa ozdobą, a maluch sięgnie po nie chętniej (foto: www.pinterest.com).

zolto-szary-pokoj

W tej sypialni efekt także „robią” dodatki, idealne dla małego Indianina. W nogach łóżka znalazło się miejsce na najprawdziwsze tipi, na ścianach pojawiły się obrazki z leśnymi zwierzętami, a na pościeli królują mieszkańcy sawanny. W tej aranżacji wzrok przyciąga niemal każdy detal (foto: www.pinterest.com).

szary-indianski-pokoj

Szarość, turkus i czerwień to wyjątkowo wdzięczmy miks. Dzięki zastosowaniu nietypowych barw skromnie urządzona sypialnia naprawdę przykuwa uwagę. Mocne barwy znalazły się przede wszystkim na pościeli i w oknie. Wyjątkiem jest stolik pomalowany turkusową farbą, który przed transformacją był zupełnie zwyczajny. Urządzając pokój dziecięcy nie można zapomnieć o miękkim (i najlepiej ciemnym) dywanie, dzięki któremu będzie jeszcze bardziej przytulny (foto: www.chantiki.com).

szaro-turkusowa-sypialnia-dziecieca

W dziecięcej sypialni dziewczynki róż jest wyłącznie dodatkiem, ale bardzo efektownym,. Miks szarości i barw fluo to pomysł na pokój dziecięcy, który pozwala osiągnąć harmonię i spójność. W przytulnym pokoiku wzrok przyciąga wnęka do zabawy z domkiem i ścianą w chmurki, a także ozdabiające ściany obrazki (foto: www.bobbyrabbit.co.uk).

szary-pokoj-dzieciecy-bobbyrabit-co-uk

Gwiazdy, gwiazdy, wszędzie gwiazdy! Do tego nie złote, ale szare, pokrywające całą powierzchnię ściany. W przyjemnym pokoju desenie wiodą prym – na szarym dywanie znalazły się barokowe wzory. fakt, że mamy do czynienia z pokojem dziewczynki zdradzają różowe elementy i zabawki, które na co dzień są przechowywane w oryginalnej komodzie (foto: www.projectnursery.com).

Hermione Playroom<

Minimalistyczny pokoik urzeka ciepłemdzięki detalom, takim jak pęk papierowych kwiatów przy suficie oraz ponownie, otwartym pólkom na dziecięce książki. W białych, metalowych łóżeczkach śpią dwie małe księżniczki, których zdjęcia wiszą na szarej ścianie (foto: www.fohomes.com).

szar-bialy-pokoj

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj