Łazienka w Twoim domu lub mieszkaniu powinna być praktyczna i wygodna. Nie należy jednak zapominać o tym, że pomieszczenie musi być także eleganckie i estetyczne. W ładnej łazience przyjemniej będzie Ci się dbało o własną higienę, do takiej łazienki częściej też będziesz zaglądał. Sposobów na zaaranżowanie łazienki jest wiele. Jedynym z nich jest stworzenie wyjątkowej kompozycji, która opierać się będzie na kontraście. Biało-czarna łazienka staje się coraz popularniejsza, zobacz, w czym tkwi jej ewenement.

Jak atrakcyjna jest czarno-biała łazienka?

Biało-czarna łazienka to klasyczna elegancja i nietypowe piękno. Duży kontrast sprawia wrażenie niezwykłego, wyjątkowe barwy wyglądają elegancko i modnie. Czerń i biel pasują do siebie, ten ponadczasowy duet sprawdzi się również w łazience.

Zobacz, jak uzyskać takie ciekawe połączenie. Do łazienek należy przede wszystkim wprowadzić odpowiednie wykończenie. Ważne jest też ustawienie dobrze dobranych mebli.

Biało-czarna łazienka - jak ją zaaranżować? lazienka scaled

Jakie płytki łazienkowe należy położyć, aby czarno-biała łazienka była atrakcyjna?

Czarno-białą łazienkę należy odpowiednio wykończyć. Zdecyduj się na czarne oraz białe płytki. W aranżacji możesz posiłkować się inspiracjami z Internetu lub skorzystać z własnej wyobraźni. Sposobów układania płytek jest wiele. Świetnie sprawdzi się biała podłoga oraz mozaika na ścianie. Pamiętaj, że czarny jest kolorem bardzo dominującym, czarnymi płytkami lepiej zatem wyłożyć mniejszą powierzchnię. Do tej zasady stosuj się zwłaszcza wtedy, gdy aranżujesz małą łazienkę.

W większym pomieszczeniu możesz zdecydować się na czarne ściany. Unikaj jednak układania czarnej płytki na wszystkich ścianach, stosuj raczej sprytnie zaaranżowane detale. Możesz też wyłożyć ciemnymi płytkami jedną ścianę. Efektownie będzie wyglądała ta, na której znajdować się będzie lustro.

Czerń i biel uzyskasz w przestrzeni nie tylko przy pomocy płytek — kontrastowy kolor ścian uzyskać można na inne sposoby. Zastosować też możesz farbę lub wodoodporną tapetę. W przypadku tapet ciekawym pomysłem będą te tapety, które dodatkowo mają czarno-białe grafiki.

Biało-czarna łazienka - jak ją zaaranżować? lazienkabialo czarna scaled

Które meble będą najlepsze?

Wśród produktów, które warto ustawić w biało-czarnej łazience, znajdują się na pewno białe meble łazienkowe. Ustaw je koniecznie wtedy, gdy aranżowana ma być mała łazienka. Meble łazienkowe mogą mieć czarne dodatki (np. uchwyty).

Przy zakupie mebli warto zdecydować się na zestawy odpowiednich produktów. Dzięki temu najlepiej i najszybciej wyposażysz przestrzeń w łazience. Wnętrze koniecznie uzupełnij odpowiednią ceramiką: umywalką, toaleta i prysznicem lub wanną. Warto, aby ceramika miała biały kolor.

W czarno-białej łazience ustaw dodatkowo szafki łazienkowe oraz regały. Jeśli pomieszczenie nie jest duże, zdecyduj się na prysznic i półki wiszące. Aranżacja pomieszczenia stanie się w pełni funkcjonalna i praktyczna, gdy wstawisz tam duże lustro. Im więcej czarnego koloru użyłeś, tym większe powinno być lustro. Dzięki temu tafla lustra będzie odbijała światło i doświetlała pozornie ciemne elementy. Dobre oświetlenie będzie zatem podstawą aranżacji w czerni.

Piękno całości podkreśl koniecznie dobrymi dodatkami. Wybierz elementy, które do siebie pasują. Warto zdecydować się na komplety łazienkowe, zarówno jeśli chodzi o dodatkowe wyposażenie, jak i np. o dywaniki. Ustaw koniecznie kosz na śmieci, mydelniczkę, pojemnik na mydło w płynie, uchwyt na papier toaletowy oraz szczotkę do toalety — wszystkie elementy powinny być utrzymane w kolorach czerni i bieli. Dywaniki, które położysz na podłodze, powinny mieć podobny motyw np. geometryczny lub florystyczny.

Biało-czarna łazienka - jak ją zaaranżować? lazienkaczarno biala scaled

Czy czarno-biała łazienka to tylko męska łazienka?

Łazienka w czerni i bieli jest elegancka, prosta i wyjątkowa. Z tego powodu wielu mężczyzn decyduje się właśnie na takie rozwiązanie do pomieszczeń. Z jednej strony to wyjątkowo estetyczna kompozycja, a z drugiej jest ona wyjątkowo praktyczna. Motyw ten warto również umieścić w łazience, w której panuje styl glamour. Wnętrze glamour korzysta z prostych, ale ładnych rozwiązań, elegancka, czarno-biała łazieneczka będzie zatem idealna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj