Biurko do pracy na stojąco to ciekawy pomysł, z którego z powodzeniem może skorzystać każdy, zarówno osoba dorosła jak i dziecko. Dlaczego warto je wybrać?

Biurko do pracy na stojąco – czym różni się od zwykłego?

Ze względu na charakter wielu współczesnych zawodów często mamy problem ze zbyt małą ilością ruchu i aktywności w stosunku do czasu spędzonego za biurkiem. Jest to niekorzystne dla naszego kręgosłupa, a także ogólnie całego układu ruchu – uciśnięte naczynia krwionośne w nogach mogą prowadzić do żylaków i powstawania zakrzepów, duże i stałe obciążenie odcinka krzyżowego i lędźwiowego powoduje późniejsze zwyrodnienia oraz ból, a uciskane kantem blatu nadgarstki również mogą odezwać się nam w przyszłości. Rozwiązaniem tego problemu jest zmiana sposobu, w jaki pracujemy. Zamiast cały czas siedzieć, zadbajmy o regularne, krótkie przerwy na małą aktywność i rozprostowanie ciała. Innym sposobem jest również wyposażenie naszego gabinetu w biurko z regulowaną wysokością. Dzięki elektrycznemu silniczkowi będziemy w stanie pracować zarówno na siedząco, jak i na stojąco.

Kto powinien wybrać biurko z regulacją?

Biurko z elektryczną regulacją wysokości to świetna opcja dla osób, które dużo czasu przy nim spędzają. Niezależnie od tego, czy pracujemy w biurze, czy w domu, możliwość zmiany pozycji w ciągu dnia będzie bardzo dużym odciążeniem przede wszystkim dla naszego kręgosłupa, choć nie tylko. Blat, który możemy ustawić na dowolnej wysokości to także sposób na wykorzystywanie innych mebli do siedzenia, jak specjalistyczne krzesła korygujące postawę czy też duże piłki do fitnessu, które wymagają od nas balansowania ciałem i tym samym aktywują różne partie mięśni w naszym ciele. Warto pomyśleć o podobnym wyposażeniu również do pokoju dziecka lub nastolatka – nie tylko biurko będzie rosnąć razem z jego właścicielem, ale zapewnimy naszej pociesze zdrowszą postawę już od najmłodszych lat.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka stojące?

Wybierając biurka stojące powinniśmy przede wszystkim uważnie dopasować ich zakres regulacji do naszego wzrostu. Kolejnym istotnym czynnikiem jest to, co ma stać na blacie – na przykład, czy posiadamy monitor z nóżką, czy wolimy przymocowane do biurka ramię na ekran komputera. Jeżeli wybieramy mebel dla naszego dziecka, lepszym pomysłem będzie zdecydowanie się na neutralny design – dzięki temu posłuży on także w przyszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj