Lampy solarne od zawsze kojarzyły Ci się z elementem dekoracyjnym ogrodu. Mleczne kule dające niewyraźną wiązkę światła dumnie trwały wśród zieleni aż zgasły.

Otóż czasy się zmieniły, technologie galopują, a lampy solarne predestynowały do rangi oświetlenia zewnętrznego, które zdeklasowało tradycyjne elektryczne lampy. Dlaczego? Bo jest energooszczędne, ekologiczne, łatwe w montażu i bezobsługowe. No i to co jeszcze może Cię przekonać do zakupu to fakt, że nowoczesne lampy solarne dają porównywalną moc światła z tym, jakie dają elektryczne. To oznacza, że jest ono wystarczające, abyś czuł swobodę i komfort poruszając się po ogrodzie po zmroku.

Dlaczego lampy solarne?

Czy mamy wpływ na ceny energii elektrycznej? Nie, ale mamy wpływ na jej zużycie. Lampy solarne to technologia, która czerpie zasilanie z natury, a precyzyjniej ze słońca. Ten rodzaj odnawialnego źródła energii nic nas nie kosztuje, co jest zbawienne dla domowego budżetu, szczególnie przy tak wysokich rachunkach za prąd. Oprawy solarne skonstruowane są w taki sposób, aby w ciągu dnia pochłaniać energię słoneczną, która magazynowana jest w akumulatorze wbudowanym w lampę. Czujnik zmierzchu, uwalniana energię po zmroku w postaci światła. Jest to bardzo ekonomiczne, ponieważ lampa świeci tylko wtedy, kiedy jest potrzeba, czyli wieczorem i w nocy. Na jednym naładowaniu lampa solarna daje nam do 30 godzin światła. Światła, które stworzy w twoim ogrodzie wyjątkowy klimat, zapewni poczucie bezpieczeństwa Tobie i Twoim bliskim i przede wszystkim światła, które jest zupełnie za darmo. Co ważne lampy solarne działają nawet przy mniej sprzyjającej pogodzie. Ponadto lampy solarne wyposażone w oświetlenie LED to w tej chwili najbardziej energooszczędne źródło światła dostępne na światowym rynku. Specyfika diody LED pozwala na generowanie znacznie większych zasobów mocy, pobierając mniej energii niż konwencjonalne oświetlenie.

Lampy solarne na elewację

Są dwa newralgiczne miejsca przy twojej posesji, które bezwzględnie wymagają oświetlenia, jeśli chcesz czuć się bezpiecznie. Jest to podjazd do garażu, który zdecydowanie ułatwi Ci zaparkowanie samochodu oraz wejście do domu. Najlepiej w tych obu przypadkach sprawdzą się kinkiety solarne, które montujemy bezpośrednio nad drzwiami garażu czy analogicznie nad drzwiami wejściowymi do domu. Szeroki wybór opraw pozwoli dobrać oświetlenie tak, aby stylem, kolorem i formą pasowały do charakteru budynku i przestrzeni wokół domu. W oprawach solarnych typu kinkiet, panel fotowoltaiczny występuje oddzielnie i jest połączony z oprawą przewodem. Tzn. lampę wieszasz tam gdzie chcesz, czyli pod zadaszeniem garażu lub na ganku, a mały płaski panel wystawiasz na słońce. W ofercie sklepu www.ardant.pl lub www.lumigo.pl oprawy solarne mają dołączony 6-metrowy przedłużacz, co daje Ci pełną swobodę montażu. Martwisz się, że aby zamontować oświetlenie będziesz musiał kuć ścianę pod kable lub modyfikować instalacje elektryczną? Spokojnie. Montaż oświetlenia solarnego na elewacji nie wymaga takich prac. Wystarczy oprawę przymocować do ściany postępując zgodnie z instrukcją obsługi.

Decydując się na ten rodzaj oświetlenia, wybieraj modele z czujnikiem ruchu. To dodatkowa oszczędność energii, ponieważ lampa nie świeci światłem ciągłym, ale tylko wtedy gdy wykryje ruch. Przedłuża to żywotność baterii, ponieważ uruchamiają się wyłącznie wtedy, gdy jest taka potrzeba, a to sprawia, że akumulator nie jest nadmiernie eksploatowany. Ponadto wbudowany czujnik ruchu może zapobiec wizytom niepożądanych gości.

Wyjątkowy klimat

Kinkiety solarne są doskonałym pomysłem, aby rozświetlić po zmroku taras lub balkon. Ich delikatne rozproszone światło stworzy przytulny klimat i wydobędzie z przestrzeni wszystko to, co najpiękniejsze. Tutaj liczy się bardziej walor estetyczny, który będzie dopełnieniem aranżacji i nieodzownym elementem dekoracyjnym. Odpowiedni dobór oświetlenia wzbogaci przestrzeń i da Ci komfort przebywania na tarasie czy balkonie długo po tym jak słońce zajdzie za horyzont.

Pomysły i inspiracje

Szukamy lampek i oświetlenia solarnego na elewacje domu. Pomysły i inspiracje. Kinkiety i oswietlenie solarne LED

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj