Blaty kuchenne na wymiar cieszą się ogromnym zdecydowaniem klientów. Ich popularność wynika z uniwersalności, możliwości wyboru materiału o konkretnych właściwościach i cechach oraz idealnego dopasowania wielkości i kształtu powierzchni roboczej do mebli kuchennych. Blaty wykonywane na konkretny wymiar są najczęściej wybierane przez osoby zamawiające meble na wymiar. Jakie zalety posiada to nowoczesne rozwiązanie i na jaki materiał na blaty kuchenne na wymiar warto się zdecydować?

Blaty kuchenne na wymiar i korzyści związane z ich wyborem

Blaty kuchenne na wymiar, jak sama nazwa wskazuje, są realizowane na indywidualne zamówienie, na podstawie wymiarów mebli kuchennych. Za ich wykonanie odpowiadają profesjonalne firmy stolarskie lub kamieniarskie, w zależności od materiału, który wybierzemy na blaty. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w przypadku osób zamawiających kuchnie na wymiar, gdyż pozwala na perfekcyjne dopasowanie powierzchni roboczej do wymiarów oraz kształtu zabudowy kuchennej oraz uzyskanie w pełni satysfakcjonujących efektów wizualnych.

Blaty kuchenne na wymiar są świetnym wyborem dla osób poszukujących trwałej i solidnej powierzchni roboczej na wiele lat. Są realizowane na bazie starannie wyselekcjonowanych materiałów, które są w stanie sprostać wymagającym warunkom panującym w domowej kuchni. Wysokiej jakości blaty kuchenne są odporne na wodę, wilgoć, a nawet wysokie temperatury. Prawidłowo użytkowane, konserwowane i czyszczone zachowują swój atrakcyjny przez cały okres ich użytkowania. Właściwości powierzchni roboczej są jednak ściśle uzależnione od rodzaju materiału, z którego zostaną wykonane blaty kuchenne na wymiar.

Blaty kuchenne na wymiar – dlaczego warto je wykonać? 21 09 237 2

Blaty kuchenne z laminatu czy kamienia?

Zdecydowanie największą popularnością w dzisiejszych czasach cieszą się dwa rodzaje blatów kuchennych na wymiar – laminowane i kamienne. Blaty kuchenne z laminatu są świetnym rozwiązaniem dla osób poszukujących niedrogiego, praktycznego, a przy tym dość trwałego materiału na kuchenną powierzchnię roboczą. Są zazwyczaj produkowane na bazie płyt wiórowych lub MDF, które z zewnątrz pokrywa się specjalną warstwą laminatu. Są łatwe w czyszczeniu, nie absorbują zanieczyszczeń oraz są odporne na zarysowania. Należy jednak wystrzegać się ustawiania na ich powierzchni gorących naczyń i garnków oraz długotrwałego kontaktu blatów z wodą i wilgocią.

Alternatywą dla laminatu są natomiast kamienne blaty kuchenne na wymiar. Jest to doskonała propozycja dla osób poszukujących rozwiązania na długie lata. Najpopularniejszym kamieniem naturalnym wykorzystywanym do produkcji powierzchni roboczych jest granit. Jest on odporny na zarysowania, wysokie temperatury, wilgoć oraz promieniowane słonecznie. Niestraszne mu również działanie kwasów i chemii kuchennej. Występuje w szerokiej palecie kolorystycznej, a jego wygląd jest na tyle uniwersalny, że granitowe blaty kuchenne na wymiar świetnie odnajdą się w pomieszczeniach urządzonych w dowolnym stylu. To świetny wybór dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy chcą stworzyć praktyczną w użytkowaniu oraz atrakcyjnie prezentującą się przestrzeń kuchenną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj