Brodziki są podstawowym elementem wyposażenia łazienek ze strefą prysznicową. Dostępne w sprzedaży rozwiązania różnią się między sobą designem, kolorystyką, materiałem wykonania, a także wysokością – wyróżniamy brodziki niskie, wysokie oraz ultrapłaskie, montowane na równi z podłogą. Każdy z tych wariantów posiada konkretne zalety, których świadomość warto mieć przed podjęciem ostatecznej decyzji. W tym artykule porównamy akrylowy brodzik niski z brodzikami ultrapłaskimi wykonanymi z innowacyjnego kompozytu Stonex lub ceramiki Senceramic.

Akrylowy brodzik niski – ekonomiczna opcja dla każdego

Brodziki niskie posiadają konstrukcję wystającą ponad podłogę i wysokość, która najczęściej oscyluje w granicach od 1,5 do 6 cm. Są więc na tyle płytkie, aby wejście i wyjście do prysznica nie stwarzało problemów osobom w każdym wieku. Brodzik niski jest najczęściej wykonany z akrylu, który jest ekonomicznym w zakupie, lekkim i bardzo uniwersalnym materiałem. Produkowane z niego brodziki prezentują się w klasyczny, dobrze znany sposób, co stanowi jedną z ich zalet. Inną jest atrakcyjna cena, która sprawia, że takie rozwiązania są dostępne na każdą kieszeń.

Ze względu na swój klasyczny, uniwersalny design, niski brodzik łazienkowy świetnie odnajdzie się we wnętrzach urządzonych w wielu stylistykach. Świetnie będzie się prezentował w łazienkach w stylu retro i vintage, wnętrzach skandynawskich oraz minimalistycznych łazienkach, w których obecność dodatków dekoracyjnych jest ograniczona do niezbędnego minimum. Poszukując niedrogiego w zakupie, dobrej jakości brodzika niskiego warto zwrócić uwagę na ofertę marki Roca i jej akrylowe brodziki z kolekcji Malaga dostępne w różnych kształtach i rozmiarach lub prostokątne brodziki Granada.

Brodziki niskie a ultrapłaskie. Czym się od siebie różnią i w które opłaca się zainwestować? 21 09 410 2

Ultrapłaskie brodziki kompozytowe i ceramiczne  – inwestycja na lata

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują brodziki ultrapłaskie. Jak sama ich nazwa wskazuje, posiadają płaską, najczęściej montowaną na równi z posadzką konstrukcję, która idealnie wpasowuje się we współczesne trendy ukierunkowane na minimalizm. Są to również bardzo uniwersalne rozwiązania, które świetnie odnajdą się w łazienkach urządzonych w wielu stylistykach – począwszy od retro i vintage, a kończąc na klimatach loft i industrial. Perfekcyjne dopasowanie designu brodzika do wystroju wnętrza ułatwia możliwość jego docięcia na wymiar w określonym zakresie oraz szeroki wybór kolorów – wystarczy spojrzeć na kolekcje Aquos i Terran, w których antypoślizgowe brodziki kompozytowe Stonex są dostępne w aż siedmiu modnych kolorach – białym, czarnym, szary łupek, perłowym, onyks, beżowym i cafe. Kolekcja salonów Roca Club Hebe oferuje ich natomiast cztery – biały, szary łupek, szary cement i czarny.

Do kategorii brodzików ultrapłaskich zaliczają się także rozwiązania wykonane z innowacyjnej ceramiki. Należą do nich dostępne w ofercie marki Roca brodziki Senceramic, które podobnie, jak ich kompozytowe odpowiedniki również są montowane na równi z podłogą. Brodziki Senceramic dostępne w ramach kolekcji Cratos to higieniczne oraz również posiadające cenne właściwości antypoślizgowe rozwiązania, które kupimy w pięciu, ciekawych kolorach – matowej bieli, beżu, cafe, perłowym i onyks. Montaż ultrapłaskiego brodzika pozwala optycznie powiększyć pomieszczenie oraz nadać wnętrzu nowoczesnego, niezwykle pożądanego w ostatnich latach charakteru. Ze względu na swoją konstrukcję, brodziki ultrapłaskie są także idealnym wyborem do modnych i pożądanych przez wielu kabin walk-in. Brodziki marki Roca, w zależności od konkretnej kolekcji, posiadają ciekawe struktury nadające im indywidualnego charakteru oraz cennych właściwości antypoślizgowych..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj