Kwiaty cebulowe to rośliny, które niezmiennie cieszą się popularnością wśród ogrodników. Aby rośliny prawidłowo się rozwijały, a ogród kwitł od wiosny aż do późnej jesieni, należy przede wszystkim skupić się na podstawach i zasadzić porządne jakościowo cebulki. Zobacz, jakie kwestie powinny wzbudzić Twoje wątpliwości i na co zwrócić uwagę przy zakupie cebulek kwiatowych.

Mnogość gatunków, różnorodność kolorów i form to tylko niektóre atuty decydujące o dużym popycie na kwiaty cebulowe. Sadzenie cebulek kwiatowych w określonym terminie pozwala zaplanować terminy kwitnienia, co znacznie ułatwia aranżację ogrodu. Podstawowym czynnikiem wpływającym na prawidłowy wzrost i rozwój roślin cebulowych jest wybór zdrowego materiału, czyli cebulek. Jeśli chcesz, by rabaty w ogrodzie prezentowały się nienagannie i przyciągały wzrok gości, a domownikom uprzyjemniały spędzone w ogrodzie chwile, koniecznie zapoznaj się z poniższymi wskazówkami i wybierz cebulki kwiatowe wysokiej jakości.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie cebulek kwiatowych?

Zakup cebulek kwiatowych to na pozór czynność mało skomplikowana. Powodem jest głównie łatwa dostępność i szeroki wybór. Warto jednak podkreślić, że cebulki dostępne w popularnych marketach, to nierzadko materiał wątpliwej jakości, pochodzący z niesprawdzonych źródeł. Pamiętaj, że zdrowe, porządnej jakości cebulki to zdrowy i okazały ogród!

  • Cebulki kwiatowe powinny być odpowiedniej wielkości. Co to oznacza? Cebulki poszczególnych gatunków mogą różnić się rozmiarem, dlatego, zanim wybierzesz się do sklepu ogrodniczego lub zanim zamówisz produkt przez Internet, upewnij się, że wielkość dostępnych cebul odpowiada wymaganiom konkretnej rośliny.
  • Cebulki kwiatowe muszą być zdrowe, jędrne i całe. Bez widocznych uszkodzeń mechanicznych, takich jak nacięcia czy otarcia oraz bez jakichkolwiek nalotów i plam. Należy podkreślić, że odbarwienia na cebulkach mogą oznaczać różnego rodzaju infekcje, a uszkodzenia oraz mniejsze i większe otwory to pierwszy objaw obecności szkodników. W takiej sytuacji najlepiej w ogóle zrezygnować z zakupów.
  • Cebulki kwiatowe powinny być w stanie spoczynku, bez widocznych liści oraz korzeni.
  • Podczas zakupów warto również zwrócić uwagę na opakowanie. Najlepiej sprawdza się woreczek z niewielkimi dziurkami, które zapewniają właściwą cyrkulację powietrza. Czasem można kupić cebulki w woreczkach wypełnionych wilgotnym torfem – takie rozwiązanie zapewnia ochronę przed wysychaniem.
  • Oprócz powyższych kwestii dobrze jest zwrócić uwagę na kraj, z którego pochodzą sprzedawane cebulki. Polscy sprzedawcy najczęściej dystrybuują cebulki rodzimych producentów lub z krajów o zbliżonych warunkach klimatycznych, takich jak Holandia, Niemcy, czy Belgia, ponieważ dają największą szansę na powodzenie uprawy.

Jeśli chcesz kupić zdrowe i jędrne cebulki wybranych gatunków roślin, zachęcamy do zapoznania się z ofertą internetowego sklepu ogrodniczego Florexpol, który od wielu lat zajmuje się sprzedażą wysokiej jakości roślin oraz niezbędnego sprzętu ogrodniczego. Zobacz ofertę cebulek kwiatowych: http://florexpol.eu/311-bulwy-cebule-klacza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj