W sypialni najczęściej znajduje się standardowe wyposażenie, czyli łóżko oraz meble służące do przechowywania ubrań. Nie zawsze jednak w pokoju muszą stać szafy, które przeważnie zajmują sporo miejsca i ograniczają przestrzeń. Sypialnię można urządzić nieco inaczej, nowocześniej. Co zatem sprawdzi się zamiast szafy w sypialni?

Szafa do sypialni – czy obowiązkowa?

Szafy znajdują się w większości sypialni. Różne są jednak ich wymiary, niektóre są przesuwne, inne zabudowują wnęki. Szafy sprawdzisz tu: www.meblobranie.pl/szafy, niektóre modele znajdują zastosowanie również w przedpokojach. Jeśli w sypialni nie ma miejsca na taki duży mebel, można zdecydować się na inną opcję. Mniejsze, a równie praktyczne są komody. Niektóre modele są bardzo pojemne, mają nie tylko półki, ale i szuflady, w których przechowywać można ubrania. Dodatkowo w sypialni mogą pojawić się pufy ze schowkami, w których też da się zmieścić wiele akcesoriów. Na tym jednak rozwiązania się nie kończą.

Wieszaki na kółkach

Każdy chyba kojarzy, jak wyglądają wieszaki na kółkach. Są one często spotykane w garderobach w teatrach, na planach filmowych, korzysta się z nich podczas przygotowań do sesji zdjęciowych itp. Konstrukcja takich mobilnych wieszaków jest dosyć prosta. Zazwyczaj jest to rama na kółkach. Na jej głównym, poziomym drążku można powiesić wieszaki z ubraniami. Plusem takiego rozwiązania jest to, że takie mobilne akcesorium na ubrania może zmieniać swoje położenie. W dodatku dzięki niemu można w ciekawy sposób urozmaicić nowoczesną aranżację sypialni. Jest jeszcze walor praktyczny. Ulubione ubrania, które często nosimy, można mieć zawsze pod ręką.

Zagospodarowanie wnęki zamiast szafy

W wielu pomieszczeniach pojawiają się wnęki, które warto umiejętnie wykorzystać. Nie zawsze musi to być zamawianie szafy na wymiar, co będzie wiązało się ze sporymi kosztami. Taką wolną przestrzeń można zaaranżować samodzielnie. Wystarczy powiesić w niej kilka półek, drążek na wieszaki i już zyskamy miejsce na ubrania. Całość można oddzielić elegancką zasłoną, co w oryginalny sposób nada sypialni wyjątkowego stylu.

System półek i wieszaków w sypialni

Dużo miejsca do przechowywania ubrań można zyskać, robiąc sobie własną garderobę na ścianie. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie ilości półek i wieszaków do faktycznych potrzeb. Wykorzystać w sypialni można właściwie każą przestrzeń, byle zrobić to w przemyślany sposób. Najważniejsze, by połączyć oryginalny wygląd takiego rozwiązania z funkcjonalnością. Warto zawiesić na ścianie półki, zamontować drążki na ubrania, dokupić niewielkie komody z szufladami, a do tego różnej wielkości organizery, pudełka itp. To wszystko pozwoli na przechowywanie wielu różnych ubrań, nie wszystkie też będą musiały zwracać na siebie uwagę. Jeśli takie rozwiązanie montowane jest na całej szerokości ściany, wówczas można zawiesić równie długi drążek, na którym zawiesimy dekoracyjną zasłonkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj