meble ogrodowe

Każdy chętnie korzysta z możliwości wypoczynku na świeżym powietrzu, jakie stwarza posiadanie tarasu i ogrodu. Jeżeli zielona przestrzeń przy domu ma służyć takim właśnie celom, to potrzebne są oczywiście odpowiednie meble. Na co zwrócić uwagę przy ich wybieraniu?

Materiał wykonania

Meble znajdujące się na zewnątrz są narażone nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też wynikające z temperatury czy opadów atmosferycznych. Z tego względu takie wyposażenie musi być trwałe i wytrzymałe, dzięki czemu będzie się dobrze sprawować i wystarczy więcej niż na jeden sezon. Kluczowy jest więc dobór materiału, co przekłada się przy okazji na walory wizualne. Częstym wyborem jest w tym przypadku drewno, choć trzeba pamiętać o tym, żeby odpowiednio je zakonserwować, a potem pielęgnować powierzchnię takich mebli. W przeciwnym razie szybko stracą one na swoim wyglądzie. Poszukując mebli z w pełni naturalnego materiału, można postawić na te z rattanu. Ich zaletą jest lekkość, lecz przy długotrwałym narażeniu na deszcz czy promienie słoneczne, takie wyposażenie szybko traci na trwałości oraz wyglądzie. Konieczne jest zatem ich lakierowanie, a najlepiej jest je także chronić z wykorzystaniem choćby specjalnych folii. Mniej efektowną, lecz zdecydowanie praktyczniejszą alternatywą są meble ogrodowe z technorattanu, które są odporniejsze i łatwe w czyszczeniu, a mogą służyć domownikom przez wiele lat. Na rynku nie brakuje też wyposażenia do ogrodu z plastiku, który będzie na pewno odporny na warunki atmosferyczne, choć oczywiście taki wybór nie spodoba się zwolennikom naturalnych materiałów. Inną możliwością są meble z aluminium lub żelaza. Te pierwsze są lekkie, więc można swobodnie je przestawiać, choć przy intensywnym wietrze mogą się przewracać. Warianty z żelaza są bardzo trwałe, natomiast wymagają zabezpieczeń, by nie wdała się w nie rdza – ustawia się je również raczej na dłużej w jednym miejscu, gdyż są cięższe i trudniejsze do przenoszenia.

Dobór rozmiaru i stylu

Oczywiście jednym z głównych czynników determinujących dokonywane wybory, jest wielkość dostępnej przestrzeni. Przy niewielkim ogródku warto postawić na funkcjonalne rozwiązania, a więc choćby składane krzesła czy stoły, które w razie potrzeby można złożyć do kompaktowej formy. Przy większej powierzchni dobór rozmiaru mebli zależy już właściwie tylko od potrzeb użytkowników. Można też sięgać po całe zestawy mebli ogrodowych lub kupować pojedyncze elementy. Na rynku dostępne jest wyposażenie ogrodowe w różnym stylu, więc można je dopasować pod kątem wystroju w ogrodzie oraz stylistyki elewacji budynku. W tym celu można wykorzystać zarówno nowoczesne, jak i klasyczne oraz ozdobne meble na zewnątrz. Duża dowolność panuje też w kwestii kolorystyki, lecz ważne jest to, żeby finalnie meble były dobrze dopasowane do otoczenia.

Więcej o meblach ogrodowych: https://www.dekorpedia.pl/ogrod/jak-wybrac-meble-do-ogrodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj