Garaż nie jest tylko miejscem do przechowywania samochodu. W garażu musi się znaleźć często miejsce także na rower, kosiarkę oraz inne potrzebne narzędzia ogrodnicze. Jak najlepiej urządzić garaż, aby znaleźć w nim miejsce na wyczystko? Jak połączyć różne funkcje garażu w jedną?

Uporządkowany garaż czyli funkcjonalny

Często szukając potrzebnego narzędzia można wpaść w irytacje, gdy nie można go znaleźć. Aby podstawowe narzędzia miały swoje miejsce do którego po skończonej można je odłożyć, dlatego tak ważne jest wygospodarowanie odpowiedniej przestrzeni w garażu do ich przechowywania. Najłatwiejszym miejscem do przechowywania narzędzi będzie tablica z uchwytami. Naturalnie taką tablicę można kupić gotową bądź zrobić samemu. Taką tablicę można zawiesić na ścianie Dzięki hakom i obejmom można umieścić wszystkie podstawowe narzędzia do majsterkowania w jednym miejscu. Tablica z uchwytami jest idealnym miejscem do wieszania kluczy- dzięki temu zawsze będą pod ręką. Bardzo często tablice z uchwytami posiadają otwory do których można włożyć przezroczyste pojemniki np: do przechowywania śrubek, podkładek czy nakrętek.
Tablica z narzędziami jest idealnym miejscem do przechowywania niewielkich narzędzi do majsterkowania, a dzięki powieszeniu na ścianie zajmuje bardzo mało miejsca.

Blat roboczy w garażu

Jeśli w garażu jest dużo miejsca to warto zainwestować w szeroki blat, który będzie wykonany z trwałych materiałów. Najlepiej jest, gdy blat jest przymocowany do ściany. Dobrym miejscem do przechowywania będą szafki znajdujące się pod blatem. Najwygodniejsze będą szafki z szufladami w których można zmieścić niezbędne sprzęty np: papier ścierny, tarcze od piły.
Blat roboczy w garażu przyda się również do prac ogrodniczych np: do przesadzania roślin. Blat roboczy powinien być zrobiony z materiału łatwego w utrzymaniu czystości. Jeśli to możliwe warto w pobliżu blatu zamontować zlew roboczy.

Regały i uchwyty na ścianach

W marketach budowlanych można znaleźć metalowe regały, które mogą służyć do przechowywania różnego typu przydatnego sprzętu. Regały do przechowywania przystosowane są do dużych obciążeń, dlatego też będą idealnym miejscem do przechowywania cięższych sprzętów np: zapasowych akumulatorów, wiertarek czy młotków.
Do przechowywania sezonowych opon dobrym miejscem jest stojak, dzięki temu mogą być przechowywane opony jedna na drugiej. Jednak w przypadku braku miejsca na stojak na opony, można na ścianie przymocować uchwyty na którym będą przechowywane opony. Podobny zaczep może zostać użyty do przechowywania węża ogrodowego.
Wyposażenie garażu jest bardzo często traktowane po macoszemu- w wielu domach garaż funkcjonuje jako przechowania zbędnych rzeczy.  Jednak dobrze jest, aby „poświecić” trochę uwagi temu pomieszczeniu i wyposażyć je w sprzęty, które ułatwią funkcjonowanie. Dlatego w każdym garażu nie zależnie od jego wielkości idealnie sprawdzą się regały oraz tablice z uchwytami. Dzięki czemu można zaoszczędzić miejsce w garażu oraz czas niezbędny na poszukanie odpowiednich narzędzi.
Opracowano wspólnie z www.magazyn-motoryzacyjny.pl
Czytaj:   Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w ogrodzenie tymczasowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here