Płytki ceramiczne są bardzo wdzięcznymi materiałami wykończeniowymi. Nie tylko są trwałe i łatwe w czyszczeniu, ale jednocześnie są stylowe i eleganckie.

Na płytki powinniśmy spojrzeć nie tylko jako na coś funkcjonalnego. Jeżeli przejrzymy najnowsze trendy, szybko okaże się, że z ich udziałem możemy stworzyć niebanalną dekorację ścienną. Płytek, które doskonale odnajdą się w tej roli, jest całkiem sporo. Po jakie warianty płytek sięga się najczęściej?

W jakich pomieszczeniach płytki na ścianie?

Prawda jest taka, że płytki będą fenomenalnie prezentować się dosłownie w każdym wnętrzu. Możemy je układać w łazience, kuchni, przedpokoju, salonie, a jeśli mamy pomysł to i w sypialni. Mogą być przy drzwiach wejściowych, pas płytek może także rozgraniczać kuchnię i salon. Oprócz tego mogą zastąpić obrazy, fototapetę lub inne ścienne ozdoby za kanapą w salonie. Wybór płytek jest tak duży, że z łatwością wybierzemy coś, co będzie świetnie komponować się z różnymi stylami aranżacyjnymi. Jakie płytki na ścianę pozwolą nam stworzyć tak niebanalną ozdobę?

Ponadczasowa cegła

W pierwszej kolejności spójrzmy na coś, co cieszy się niezmienną popularnością od dawna, czyli na cegłę. Może być w tradycyjnym brązowo-czerwonym kolorze, ale nie musi. Hitem ostatnich lat są płytki cegiełki w kolorze białym i czarnym. Do wyboru są płytki matowe i szkliwione. Dobrze współgrają z wnętrzami nowoczesnymi, industrialnymi, retro, glamour.

Płytki heksagonalne

Prawdziwym hitem są płytki heksagon, one również mogą pasować do każdego wystroju. Mają nietuzinkowy kształt, który przyciąga spojrzenia i podkreśla charakter wnętrza. Płytki heksagonalne po ułożeniu przypominają plaster miodu. Do wnętrza minimalistycznego możemy postawić na płytki w jednym kolorze, ale fenomenalny efekt uzyskamy, kiedy zdecydujemy się na wzór z kilku różnych odcieni. Heksagony mogą być na całej ścianie lub na jej fragmencie. W przypadku heksagonów interesująco wygląda wzór, w którym ciasno ułożone płytki stopniowo się rozluźniają, przez co wyglądają, jakby były w ruchu.

Płytki jodełka

Podobnie jak cegły jodełka jest czymś, co doskonale znamy. Jednak większości z nas kojarzy się ona z drewnianym parkietem. Tymczasem teraz jodełkę układa się także na ścianie. Może przypominać drewno, ale ciekawie prezentują się płytki kolorowe, a zwłaszcza białe i czarne. Tradycyjna jodełka w nowoczesnym wnętrzu – efekt gwarantowany! Ponadto możemy ją włączyć w wystrój retro lub glamour (pod warunkiem, że postawimy na płytki z połyskiem).

Płytki arabeski

Arabeska jest ornamentem, który wywodzi się z Dalekiego Wschodu i z tym właśnie się kojarzy. Ściana z płytkami o kształcie arabeski sprawdzi się wprost rewelacyjnie we wnętrzu mającym nawiązywać do orientu. Można ją układać nie tylko na ścianie, ale na różnych zaokrągleniach i kolumnach, jeśli takowe mamy w domu. Ściana w arabeski w połączeniu z odpowiednią kolorystyką i innymi charakterystycznymi orientalnymi dodatkami sprawi, że aranżacja będzie imponująca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here