Nie ulega wątpliwości, że nowoczesne mieszkania znacznie różnią się od tych sprzed kilkunastu lat. W odstawkę poszły już klasyczne meblościanki i dywany – dziś modne są systemy meblowe i drewnopodobne, często winylowe panele. Zmieniło się także podejście do oświetlenia; kiedyś sufity prawie każdego domu ozdabiane były przez eleganckie żyrandole; teraz zdecydowanie stawiamy na podwieszane sufity i nieco mniej rzucające się w oczy punkty światła. I w tym właśnie celu zjawia się ona – taśma LED, która jest obecnie nieodłączną częścią wyposażenia niemal każdego mieszkania. Szukasz inspiracji, by móc zastosować ją u siebie? Trafiłeś w odpowiednie miejsce! W tym artykule poznasz kreatywne możliwości wykorzystania taśmy LED. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Zaczerpnij inspiracji – Taśma LED w kuchni

Jednym z najpopularniejszych zastosowań omawianego przez nas produktu jest oświetlenie blatu kuchennego. Taśma LED w doskonały sposób komponuje się bowiem z wiszącymi szafkami, tworząc tym samym elegancki klimat poprzez zastosowanie subtelnego oświetlenia. Taśma LED w kuchni jest rozwiązaniem zarówno niezwykle estetycznym, jak i praktycznym. Stanowi ona doskonałą metodę doświetlenia blatu podczas wieczornego przygotowywania posiłku. Zimą świetnie sprawdza się także przy robieniu śniadań – wszak większość z nas wstaje, gdy na dworze jest jeszcze ciemno.

Czy istnieje wodoodporna taśma LED?

Nieco mniej popularnym, ale w dalszym ciągu ciekawym rozwiązaniem, jest umieszczenie taśm LED w łazience – na rynku coraz częściej można spotkać ich wodoodporne wersje. Za przykład weźmy taśmy LED marki Kanlux: posiadają one klasę szczelności IP54, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „lampa odporna na pył i bryzgi wody”. Zamontowanie takiego oświetlenia w łazience zapewnia nie tylko oryginalny wystrój pomieszczenia, ale także znaczącą oszczędność pieniędzy. Oświetlenie LEDowe jest bowiem energooszczędne, co znacząco wpływa na pomniejszenie naszych rachunków za prąd. Jeśli zatem w ostatnim czasie postanowiłeś zacisnąć pasa, a przy okazji odmienić swoje mieszkanie to koniecznie sprawdź omawiane przez nas produkty: https://www.kanlux.com/pl/produkty/16230/tasmy-led-i-profile. Jesteśmy przekonani, że już po kilku miesiącach zobaczysz ogromną różnicę w rachunkach.

Oświetl dowolne pomieszczenie – Taśma LED

Nie ulega wątpliwości, że taśmy LED znajdują zastosowanie także w salonach i w sypialniach. Jak zostało wyżej wspomniane, są one wyjątkowo subtelnym źródłem światła, które dodatkowo można dopasować do swoich indywidualnych preferencji. Wiele taśm LED posiada bowiem funkcję umożliwiającą zmienianie koloru, barwy i natężenia światła. Wyobraź to sobie – zmieniasz barwę pomieszczenia za każdym razem, kiedy tylko chcesz! W ten sposób możesz wpływać na nastrój panujący w danym pokoju bez zmieniania absolutnie żadnych detali.

Zalety stosowania taśm LED

Pierwszą niepodważalną zaletą płynącą ze stosowania taśm LED jest oczywiście wspomniana wyżej oszczędność. Któż z nas nie chciałby płacić mniejszych rachunków za prąd? To jednak nie jedyny pozytyw, który możemy wymienić! Warto zaznaczyć bowiem, że omawiane przez nas produkty charakteryzują się duża powierzchnią świecenia, a także można z nich wyczarować naprawdę fantastyczne instalacje świetlne. Dodatkowo montaż taśmy LED jest niezwykle prosty – wystarczy zaplanować podłączenie, dokupić profile aluminiowe i zasilacz, które również dostępne są w katalogu Kanlux.

Czy oświetlenie LED jest drogie?

Przyjęło się, że oświetlenie LED jest drogim rozwiązaniem. To oczywiście bardzo często powielany mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. To prawda – wszystkie źródła światła LED nie są najtańsze, jednak obserwując późniejsze rachunki możemy dojść do wniosku, że są one znacznie bardziej opłacalnym rozwiązaniem, niż inne źródła światła. Pamiętaj też, że jedno źródło LED świeci przynajmniej 10 razy dłużej niż żarówki starego typu. Jeśli zatem w dalszym ciągu zastanawiasz się, czy taśma LED jest dobrym rozwiązaniem dla Ciebie, odpowiedź jest jedna: Tak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj