Każdy dom lub mieszkanie potrzebuje niewielkich dodatków, które sprawią, że stanie się on bardziej przytulny. Idealnym rozwiązaniem jest dodatek w postaci chodnika. To niedrogi sposób na dodanie koloru, ale również bardzo praktyczny sposób na ocieplenie wnętrza.

Czemu warto kupić chodniki dywanowe?

Chodniki sprzedawane z metra są bardzo korzystne pod względem cenowym. W porównaniu z dużymi dywanami potrafią kosztować jedynie 20 do 30 zł za m2. Dywan to koszt około 50-60 zł za m2. Dodatkowo chodnik dywanowy można przycinać z długości, co pozwoli na jego dopasowanie do pomieszczenia, w tym jego kubatury. W niewielkich mieszkaniach nie możemy niestety pozwolić sobie na ogromne dywany. Chodniki na metry przycinane są w sklepie i od razu przygotowywane do położenia w domu. Pracownik zaobrębia je nicią, by klient mógł wziąć gotowy dywan drze sobą. Ze względu na oszczędność i brak czasu na szukanie idealnego wymiaru dywany, klienci częściej decydują się na chodnik cięty na metry. Dostępne są różne rodzaje chodników, w tym jednokolorowe oraz ze wzorami, a także plecione, o wysokiej wytrzymałości na ścieranie. Idealnie sprawdzą się więc do wielu pomieszczeń w tym do salonu i przedpokoju.

Chodniki dywanowe są przede wszystkim:

  • trwałe,
  • łatwe do odkurzania dzięki krótkiemu włosowi,
  • możliwe do przycięcia z długości,
  • dostępne w wielu wariantach kolorystycznych,
  • korzystne cenowo.

Szukając więc idealnego dodatku do pokoju lub przedpokoju, warto pomyśleć o chodniku dywanowym.

Dlaczego chodniki dywanowe na metry są dobrym rozwiązaniem do domu? chodnik dywanowy w sypialni

Jaki chodnik dywanowy wybrać?

Istnieją różne rodzaje chodników dywanowych, dlatego można je dobrać do danego rodzaju pomieszczenia. Do przedpokoju sprawdzą się wszystkie typy chodników, które mają w sobie podgumowanie. Dzięki niemu chodnik nie przesuwa się po śliskiej podłodze. Przedpokój to miejsce, gdzie często chodzimy, ale i stawiamy buty. Dobrze jest więc położyć w przejściu niewielki chodnik z podgumowaniem, który będzie jednocześnie trwały i łatwy do czyszczenia.

Z kolei do sypialni sprawdzi się idealnie niewielki chodnik cięty na metry, który można położyć po obu stronach łóżka. Może mieć nieco dłuższy włos od tego kładzionego w przedpokoju, ponieważ do sypialni nie wchodzimy w butach wyjściowych. Dodatkowo będzie nam milej na nim stawać po wyjściu z łóżka. Chodnik w sypialni powinien być dopasowany kolorystycznie do ścian i stylu tego pomieszczenia. Ponieważ leży przy łóżku zwraca się na niego szczególną uwagę.

W salonie również można postawić na minimalistyczny chodnik koło ławy kawowej lub na środku pokoju, który będzie pełnił rolę izolacji. Chodniki tego typu są wyjątkowo odporne, a jednocześnie można je łatwo dopasować do stylistyki danego pomieszczenia. W przypadku bardzo kolorowych pomieszczeń lepszy będzie jednokolorowy lub maksymalnie dwukolorowy chodnik. Ponieważ chodnik znajduje się najczęściej w miejscu, gdzie spożywamy posiłki, nie warto kupować go w  wersji z długim włosiem. Wszystkie resztki jedzenia będą trudne do usunięcia, dlatego polecany jest włos średniej długości.

Chodniki dywanowe warto kupować ze względu na to, że stanowią one tanią izolację akustyczną. Dodatkowo ocieplają pomieszczenie i izolują od chłodu. Mają oczywiście także funkcję dekoracyjną, dzięki której pomieszczenie staje się bardziej przytulne i to niewielkim kosztem.

Wybierz dobrej jakości dywanik, taki jak chodnik dywanowy na stronie Sklep Eureka. Posiada piękne odcienie do wyboru oraz wzmacniane nici, używane do zaobrębiania dywanów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj