Zakup domu lub mieszkania w bloku często wiąże się z remontem i projektowaniem wnętrz, jest to proces przyczynowo-skutkowy. Kiedy przeglądamy różne katalogi bądź czasopisma dizajnerskie wszystko wydaje się być łatwe i proste, a jednak w rzeczywistości cały ten proces jest złożony i wymagający nie tylko czasu, ale i wiedzy. Kiedy korzystamy z usług profesjonalnego projektanta wnętrz, oszczędzamy swoje pieniądze i czas. Co więcej, zwiększamy szanse na osiągnięcie pożądanego efektu. Warto również pamiętać, że jeśli mamy mieszkanie o niestandardowym układzie lub wymiarach, zlecenie wykonania projektu specjaliście jest wręcz konieczne. Projektant wnętrz tworzy profesjonalny projekt uwzględniając twoje życzenia i oczekiwania, a także podając rozwiązania po przemyśleniu projektu.

Czym się zajmuje projektant wnętrz?

Praca zaczyna się od uwzględnienia życzeń klienta. Na tym etapie uwzględnia się wszystkie preferencje klienta, jego wiek, zawód, a także hobby. Bardzo często ludzie sami mają problem z określeniem tego, czego chcą i jak powinien wyglądać pokój. W takim wypadku projektant często pełni rolę, kogoś w rodzaju “psychologa” – bierze pod uwagę temperament człowieka, decyduje, jakie kolory mogą podkreślić jego silne cechy, a które złagodzić. Stylistyka jest również dobierana indywidualnie. Wszystkie idee i pomysły są zbierane razem, a tworzenie projektu zaczyna się od stworzenia jego dokumentacji technicznej.

Projektant znajduje najlepsze rozwiązanie w zakresie planowania, montażu i demontażu, buduje koncepcję pomieszczenia, dzieli obszary funkcjonalne, oferuje kilka opcji rozmieszczenia mebli, aby można było podjąć świadomą i właściwą decyzję. Szczególnie przydatny w kontaktach z zespołem budowniczych będzie pakiet rysunków. W końcu nie da się wyjaśnić na palcach jaką część ściany należy wyburzyć, gdzie zrobić niszę i jak być z okablowaniem. Zgodnie z planem umieszczenia urządzeń oświetleniowych i gniazd, budowniczowie będą mogli poradzić sobie z ich pracą z dokładnością do milimetra. Dzięki odpowiednio skonstruowanej koncepcji każdy szczegół w Twoim domu będzie na swoim miejscu.

Etapy pracy projektanta wnętrz

Na początek, wraz z projektantem będziesz musiał odwiedzić mieszkanie. Specjalista musi dokładnie zmierzyć wszystko, wysłuchać twoich życzeń, pomysłów i sugestii. Następnie rozpoczną się prace nad utworzeniem projektu. Aby pokazać, jak wszystko będzie realizowane, projektant wnętrz oferuje szkic projektu odręcznego, kolaż lub Wizualizację 3D. Kiedy wszystko zostanie uzgodnione, nadejdzie czas na projekt roboczy dla budowniczych z zadaniem technicznym. W końcowym etapie jest wybór mebli i akcesoriów ze wskazaniem ich wartości i marek.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz?

Wnętrze Twojego domu, powinno być komfortowe i wygodne, ale przede wszystkim dostosowane do Twoich potrzeb i preferencji. Aby na własną rękę stworzyć idealny, dopasowany projekt wnętrza, musisz mieć ogromną ilość umiejętności, m.in.:

  • znajomość profesjonalnych programów graficznych do tworzenia projektu;
  • niezastąpione praktyczne doświadczenie w realizacji projektów;
  • zrozumienie wygody i ergonomii, zawiłości różnych rozwiązań technicznych;
  • wiedza z zakresu historii wzornictwa, architektury i sztuki; kolorystki; psychologii;
  • znajomość rynku nowoczesnych materiałów wykończeniowych, mebli, oświetlenia, przedmiotów dekoracyjnych itd..

Właśnie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnego projektanta wnętrz jak np. KAEL – architekci z Warszawy (zobacz: https://kael.eu/) , by uzyskać pożądany efekt, przy tym oszczędzając swoje pieniądze oraz czas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj