Firanki na przelotkach nie bez powodu należą do najczęściej wybieranych do aranżacji okien. Znacznie łatwiej je dopasować na karnisza i wysokości okna, gwarantują zawsze idealny efekt po zawieszeniu, często prezentują się lepiej niż firanki na szelkach, które nie sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Firanki na kółkach to zaś bardzo proste, a jednocześnie eleganckie rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w salonie, sypialni, jak i kuchni.

Firanka na przelotkach a aranżacja okna

Firany stopniowo wracają do łask projektantów wnętrz, jak i klientów indywidualnych. Po wielkim boomie na okna pozbawione jakiejkolwiek formy dekoracji, obecnie obserwować można powrót delikatnych firan i zasłon. Firana na przelotkach sprawdza się do dekoracji okna zarówno w pomieszczeniach urządzonych tradycyjnie lub nowocześnie. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z aranżacją w stylu toskańskim, skandynawskim czy angielskim, firany na kółkach z pewnością będą się w każdej z nich dobrze prezentować. Ich ogromną zaletą jest to, że można je dopasować właściwie do każdego stylu wnętrza. Obecnie występują w bogatej palecie wzorów i kolorów. To między innymi bogate wzornictwo sprawia, że mogą one zdobić okno zarówno w salonie, kuchni, jak i sypialni. Nadają się one zresztą nie tylko do domów i mieszkań, ale także przestrzeni firmowych.

Firany na przelotkach do salonu

Jak wygląda firana na kółkach?

Firanki na kółkach świetnie sprawdzają ją się w połączeniu z lambrekinem. Kółko zabezpiecza otwory w tkaninie, dzięki czemu firany tego typu cechuje długa żywotność. Brzegi otworów się nie strzępią. Kółka są mocowane na stałe, dlatego zawsze należy przed zakupem firany zwrócić uwagę, czy kolorystyka kółek pasuje na zamontowanego przy ścianie karnisza. Bogatą ofertę firan tego typu znajdziesz na https://alena-firany.pl/gotowe-firany-na-przelotkach.html

Firany na kółkach do salonu

Ogromnym plusem firanek na przelotkach jest to, że nie wymagają one żadnego specjalnego upinania, a jednocześnie prezentują się bardzo elegancko. To forma prosta, ale jednocześnie bardzo estetyczna. Nie trzeba martwić się, że po założeniu jakiś fragment firany będzie brzydko odstawał od reszty. Dzięki przelotkom firana po rozciągnięciu na karniszu od razu prezentuje dobrze. Nie trzeba zaś żadnych zakładek i innych form dodatkowego upięcia. Sam montaż firany jest banalnie prosty. Wystarczy przeciągnąć otwory w firanie przez karnisz, a następnie rozciągnąć materiał na całej długości okna.

Firanki na przelotkach w salonie

Zalety firanek na przelotkach

Podstawową zaletą firanek na kółkach jest ich stabilna forma, która gwarantuje, że na każdym oknie będą się one dobrze prezentować. Do tego ich uniwersalność i dopasowanie do właściwie każdej aranżacji, czyni z nich jedną z najatrakcyjniejszych form dekoracji. Trzeba jedynie pamiętać o tym, żeby kółka były zawsze dopasowane kolorystycznie do koloru karnisza. Firany tego typu cechują się również wysoką funkcjonalnością. Nawet bardzo lekkie i delikatne ich formy oddzielają domowników od niepożądanych spojrzeń, a także zatrzymują część promieniowania słonecznego, nie zaciemniając jednak nadmiernie pomieszczenia.

Plusem tego typu firan jest także to, że łatwo się je zawiesza. Problemu nie stanowi ich przesuwanie. Dobrze sprawdzają się w oknach, które często są odsłaniane. Zarówno zsunięte, jak i rozsunięte prezentuj się bardzo dobrze. Trzeba jednak pamiętać, że do firan z przelotkami potrzeby jest specjalny karnisz o prostej formie. Ten z żabkami się nie sprawdzi. Potrzeby jest karnisz rurkowy, pojedynczy lub podwójny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here