Niemowlę wymaga szczególnej troski i nie chodzi wyłącznie o karmienie oraz codzienną pielęgnację, ale również o otoczenie, w jakim przebywa, dlatego urządzenie jego pokoju musi być starannie przemyślane. Czy meble drewniane są najlepszym rozwiązaniem?

Meble drewniane – dlaczego są odpowiednie dla dzieci?

Naturalne materiały są najkorzystniejsze dla zdrowia dziecka, a na dodatek cieszą się powodzeniem ze względu na panujące trendy ekologiczne. Zwrot ku temu co naturalne nastąpił w efekcie intensywnie postępującego zanieczyszczenia środowiska, co ma bezpośredni wpływ na nasze zdrowie. Coraz więcej osób cierpi z powodu alergii pokarmowych i wywołanych substancjami chemicznymi znajdującymi się w przedmiotach codziennego użytku. Niemowlęta mają delikatniejsze organizmy niż starsze dzieci, dlatego w ich otoczeniu powinno znajdować się możliwie najmniej substancji wykazujących działanie toksyczne. Z tego względu polecane są drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka. Ważna jest jakość materiałów, z jakich są wykonane, dlatego łóżeczka i innych elementów wyposażenia należy szukać u producentów cieszących się dobrą opinią, którzy do produkcji wykorzystują wyłącznie drewno wysokogatunkowe. Polecane jest drewno sosnowe i bukowe ze względu na dużą wytrzymałość. Przede wszystkim drewno sosnowe wykazuje właściwości antystatyczne, czyli nie przyciąga kurzu i nie tworzy środowiska przyjaznego dla rozwoju roztoczy, których odchody stanowią przyczynę alergii. Należy zwrócić również uwagę, aby drewniane meble dla niemowlaka pokryte były nietoksycznymi, ekologicznymi farbami wodnymi. Odpowiednie atesty potwierdzają brak emisji substancji szkodliwych.

Oryginalne rozwiązania – dbałość o komfort

Łóżeczko dla niemowlaka musi spełniać odpowiednie standardy, aby maluszek był bezpieczny i miał pełen komfort, ale producenci oferują dodatkowe rozwiązania, które ułatwiają rodzicom sprawowanie opieki. Obecnie już klasyką stały się meble dla niemowląt z przewijakami. Można kupić łóżeczko z przewijakiem lub komodę z przewijakiem, który można odmontować, gdy przestanie być potrzebny. Dzięki temu meble mogą służyć długi czas. Przy wyborze łóżeczka warto zastanowić się, jak długo dziecko będzie z niego korzystać. Aby zaoszczędzić sobie wydatku w późniejszym czasie, można kupić wariant, który będzie można bez problemu przeobrazić w tapczanik. Wiele funkcjonalnych rozwiązań znajduje się w ofercie https://www.pinio.com.pl. Przydatne są m.in. szuflady pod łóżeczkiem, do których można schować zabawki lub najniezbędniejsze ubranka, kocyki i pieluszki.

Przyjazna estetyka – wiele możliwości aranżacyjnych

Aby meble do pokoju dla niemowlaka były dopasowane w pełni do jego potrzeb, powinny być nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Ładnie urządzone wnętrze wpływa pozytywnie na rozwój maluszków. W pokoju niemowlęcym powinny dominować jasne, pastelowe barwy, które wprowadzają harmonię i działają relaksująco. Dlatego wśród propozycji mebli mile widziane są wersje z jasnego drewna, których powierzchnia jest tylko odpowiednio zabezpieczona, lub pomalowane na biało albo inny subtelny kolor. Biel wspaniale łączy się ze wszystkimi kolorami, dlatego umożliwia urządzenie pokoju na wiele sposobów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj