Piece na ekogroszek cieszą się wciąż dużą popularnością w polskich domach. Jest to z pewnością bardzo wygodny, ekologiczny i ekonomiczny sposób na ogrzanie swojego domu. Również pakowany ekogroszek posiada wiele istotnych zalet, które zwiększają atrakcyjność takiego rozwiązania. Dlaczego warto kupować ten typ węgla? Sprawdź sam poniżej!

Zalety ekogroszku w workach

Najczęściej wyszukiwanym typem węgla jest ekogroszek workowany. Dlaczego?

  • Wygodne 25-kilogramowe worki łatwo przenieść ze schowka do kotłowni i wsypać do zasobnika, bez brudzenia się.
  • W przeciwieństwie do węgla luzem worki pakowane są na wygodne palety, które szybko można przewieźć w dowolne miejsce za pomocą paleciaka (dostawca może wypakować zamówienie bezpośrednio do szopki na ekogroszek).
  • Sortowany węgiel groszek cechuje się dobrymi właściwościami. Wysoka wartość opałowa oznacza, że na zimę wystarczy mniejsza ilość węgla. Z kolei niewielka zawartość popiołu to rzadsze czyszczenie pieca.
  • Ułożone na paletach worki wyglądają znacznie estetyczniej, niż usypana góra brudnego, czarnego węgla — nawet najlepszej jakości.
  • Większa dostępność węgla workowanego sprawia, że jego ceny są z reguły bardziej konkurencyjne.

Jak widać, palenie w domu ekogroszkiem to naprawdę doskonały pomysł. Jednak koniecznie należy kupować paliwo wysokiej jakości. Słaby węgiel negatywnie wpłynie na żywotność Twojego pieca.

Jaki ekogroszek workowany warto kupić?

Wydajne i ekologiczne, nowoczesne kotły węglowe działają głównie na ekogroszek. Cena tego paliwa znacząco spadła od wielkiej paniki spowodowanej wybuchem wojny i brakiem paliw stałych na rynkach całej Europy. Coraz częściej można znaleźć ekogroszek bardzo dobrej jakości, z niską zawartością siarki i popiołu. Jednak nie brak też podmiotów, które oferują mokry i kiepski węgiel.

Jeśli chcesz zapewnić sobie dobre źródło ciepła na zimę, skorzystaj z rodzimych firm o długiej historii. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie są to przypadkowi oszuści. Polskie kopalnie dostarczają duże ilości dobrego ekogroszku, jednak w ich ofercie jest też węgiel przemysłowy, przeznaczony jedynie do dużych elektrowni ze względu na kiepską jakość. Dlatego też warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką danego węgla przed zakupem. Opinie w internecie także mogą być pomocne. W końcu możesz sam sprawdzić jakość węgla w czasie jego odbioru. Jeśli nie będzie on zgodny z opisem — od razu zgłoś reklamację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj