Domy modułowe bez pozwolenia, o których można dowiedzieć się więcej pod adresem https://loftowedomy.pl/, to alternatywa dla tradycyjnego budownictwa, która coraz bardziej przebija się do mainstreamu. Tego typu nieruchomości można spotkać już w licznych miejscach w Polsce i cały czas budowane są kolejne.
Nie da się ukryć, że duża ilość formalności przy tradycyjnej budowie domu, która wiąże się z długim czasem oczekiwania i wysokimi kosztami, potrafi znacząco obrzydzić własne „M”. Nic więc dziwnego, że zaczęto szukać sposobów na to, aby uniknąć formalności, a co za tym idzie kosztów oraz zmarnowanego czasu. Jakie zalety mają więc domy modułowe i co sprawia, że są one tak rozchwytywane w ostatnim czasie?
Spis treści
Domy modułowe bez pozwolenia to minimum formalności i oszczędność
Pozwolenie na budowę to tak naprawdę tylko początek formalności związanych z tradycyjną zabudową. Konieczne jest wynajęcie kierownika budowy, prowadzenie przez niego dziennika, a także zadbanie o wiele innych detali, bez dopilnowania których nieruchomość czy też proces jej budowy będą niezgodne z prawem.
W przypadku nieruchomości bez zezwolenia (pierwotnie do 35m2, a od 2022 roku nawet do 70m2), też oczywiście są pewne kwestie, których trzeba dopilnować (przede wszystkim zgłoszenie budowy do właściwego urzędu), ale są one znacznie mniej problematyczne.
Domy modułowe, jak sama nazwa wskazuje, składają się z gotowych modułów. W związku z tym od złożenia zamówienia do momentu, w którym nieruchomość jest ukończona i gotowa do zamieszkania nie mija dużo czasu.
Przy odpowiednich warunkach montaż domu z przywiezionych na miejsce budowy elementów zajmie zaledwie kilka dni. Ostateczny czas realizacji, a także cena domku, zależy od wybranego projektu, a przede wszystkim takich jego elementów, jak metraż, typy instalacji, wyposażenie oraz elementy wykończeniowe. Możliwości jest bardzo wiele.
Możliwości aranżacyjne są bardzo duże
Relatywnie niewielka ilość przestrzeni zabudowy wcale nie oznacza, że nieruchomość musi być ciasna i mało wygodna. Przeciwnie – projekty domów modułowych są tworzone w taki sposób, aby każdy metr kwadratowy wykorzystać optymalnie i zapewnić maksymalny komfort mieszkańcom.
Domy modułowe można zamówić w wersji w pełni wykończonej, nie tylko wyposażonej we wszystkie niezbędne instalacje (a więc m.in. elektryczną czy grzewczą), ale także m.in. podłogi czy zabudowę kuchenną. Dzięki temu nie dość, że budowa trwa bardzo krótko, to szybko można doprowadzić dom do preferowanego stanu.
W wielu projektach domów modułowych wykorzystywane są nowoczesne elementy, takie jak chociażby liczne przeszklenia, które dodają nieruchomości uroku i sprawiają, że będzie się ona prezentowała lepiej niż niejeden budynek stworzony w ramach zabudowy tradycyjnej.
Warto wskazać, że domy modułowe bez pozwolenia to domy całoroczne, a więc nie tylko rozwiązanie na miłe spędzenie lata, ale też na wiosnę, jesień czy zimę. Jak już wiemy, nie ma problemu chociażby z ogrzaniem domku czy dostarczeniem do niego bieżącej wody, a więc jest to pełnowartościowy budynek mieszkalny.