Stosowanie przeszklonych ścian w biurach to częsty zabieg architektoniczny, który zapewnia komfort i ergonomię w miejscu pracy. Naturalnym uzupełnieniem systemów ścian szklanych są drzwi, które nie tylko będą gwarantować pożądane parametry, ale także będą idealnym dopełnieniem estetycznym biura, w którym zostaną zamontowane. Jak połączyć obie kwestie?

Parametry drzwi – cisza i bezpieczeństwo

W Glass System proponujemy dwa rozwiązania – drzwi Urban Slim oraz Urban Plus.

Każde z nich charakteryzuje się podwyższonymi parametrami izolacyjności akustycznej, które uzyskaliśmy dzięki wypełnieniu tłumiącym IsoSound. Jego rolą jest ograniczanie przenikania dźwięku wewnątrz profilu. Zapewnia to wygodę i ciszę osobom, które będą przebywać w przestrzeni wydzielonej zabudową ścian i drzwi Glass System. W przypadku Urban Plus mówimy o izolacyjności akustycznej (RW) od 39 do 43 dB w zależności od wybranego modelu. Gdy mówimy o drzwiach Urban Slim, to ich izolacyjność akustyczna wynosi od 35 do 39 dB. W obu modelach zastosowaliśmy szkło dźwiękoszczelne, które zapewnia wspomniane wyżej parametry.

Ponadto Urban Plus są dostępne w wersjach jedno i dwuszybowych, a także jako dwuskrzydłowe (ze skrzydłem biernym). Daje to nieco szersze pole możliwości aranżacji wnętrza i dopasowania drzwi Glass System do potrzeb przestrzeni biurowej. Sprawdzą się więc zarówno podczas wyznaczania mniejszych pomieszczeń, jak i np. sal konferencyjnych.

Estetyka

Obecność szklanych ścian i drzwi w biurach pozwala uzyskać przestronną, ale jednocześnie praktycznie zaprojektowaną przestrzeń. Biura z wieloma pomieszczeniami są odpowiedzią na niedogodności, które niesie ze sobą open space, jak np. brak miejsc do pracy w skupieniu, do rozmów z klientami lub przeprowadzenia telekonferencji, a także konieczność godzenia się na jednakowe warunki (np. temperaturę) dla wszystkich. Jednocześnie szklane ściany i drzwi zapewniają dostęp do światła dziennego nawet w głębszych partiach biura. Projektując systemy drzwi i ścian zadbaliśmy o zachowanie uniwersalnej estetyki wraz z dbałością o bogatą ofertę szklenia, co przekłada się na szeroki zakres zastosowań – od recepcji, przez sale konferencyjne po gabinety do rozmów poufnych.

W wypadku wspomnianych wyżej dwóch modeli drzwi szklanych ich niewątpliwą zaletą jest minimalistyczny charakter. To rozwiązania, które powstały z myślą o projektach cechujących się lekkim designem, gdzie przestrzeń jest otwarta, a ramy systemów szklanych są zauważalne, ale nie przytłaczające. Wszystkie modele drzwi w naszej ofercie posiadają ościeżnice do każdego rodzaju ściany w wersjach wykończenia takich, jak anodowanie lub lakierowanie na dowolny kolor RAL. To kolejna cecha wyróżniająca nasze produkty na tle konkurencji, dająca architektom możliwość zrealizowania swoich pomysłów. Dzięki temu projekt będzie idealne dopasowany do designu biura, może np. nawiązywać do identyfikacji wizualnej najemcy lub charakteru przestrzeni. Dodatkowo minimalizm podkreśla fakt, iż zawiasy drzwi mogą być ukryte w ościeżnicy. Ponadto rozwiązania te świetnie sprawdzą się w wysokich przestrzeniach – maksymalna wysokość skrzydła wynosi 2800 mm w przypadku Urban Slim i 3000 mm w przypadku Urban Plus. Zaletą rozwiązań jest także ułatwiony montaż – drzwi są kompatybilne wizualnie i systemowo z GSW Office, który daje szerokie pole manewru w projektowaniu i urządzaniu przestrzeni biurowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj