Farby Tikkurila w odcieniach żółtego doskonale sprawdzą się przy odświeżaniu aranżacji. Wiosna to idealny czas, by pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa – również w domu. Wystarczy kilka godzin prac malarskich, by podarować sobie trochę słońca!

 

Farby Tikkurila

Farby Tikkurila – wakacyjne inspiracje

Kiedy termometr z dnia na dzień wskazuje coraz wyższą temperaturę, nabieramy ochoty, aby to ciepło wprowadzić także do domowego wystroju. Kolor S302 Grapefruit z kolekcji Color Now 2019 to propozycja przywodząca na myśl orzeźwiający smak lemoniady i beztroskie wakacje. Dzięki zastosowaniu takiej nasyconej barwy wprowadzimy do wnętrza pozytywną energię.

Farby Tikkurila

Farby Tikkurila – efekt cieniowania

Aby jednak nie przesycić aranżacji, warto zastosować połączenie kolorów „ton w ton”  i użyć odcieni  utrzymanych w tej samej gamie kolorystycznej, np. J392 Wax i F302 Parmesan. To niebanalne, a zarazem bezpieczne połączenie zgodne jest z coraz popularniejszym obecnie trendem „Blend”, zachęcającym właśnie do tworzenia monochromatycznych zestawień. Jeszcze ciekawszy efekt uzyskamy używając farby tablicowej Liitu. Pomalowany nią fragment ściany będzie można codziennie ozdabiać rysunkami oddającymi nasz nastrój danego dnia. Całości dopełnią białe dodatki, które wniosą do aranżacji więcej lekkości.

Farby Tikkurila

Mała zmiana

Gdy nie mamy ochoty na duże zmiany, ale chcemy poczuć w domu powiew wiosny, strzałem w dziesiątkę może okazać się zmiana koloru pojedynczego elementu wystroju, na przykład komody lub jej fragmentu. W ten sposób dodamy aranżacji nutkę radosnej ekstrawagancji, bez potrzeby diametralnej metamorfozy wnętrza. W tym celu doskonale sprawdzi się wodorozcieńczalna emalia Everal Aqua. Produkt jest dostępny w trzech stopniach połysku, co pozwala na dobranie efektu wykończenia idealnie pasującego do całości wystroju.

Farby Tikkurila - słoneczne szaleństwo Tikkurila Everal Aqua kolor S302 Grapefruit

 

Więcej kolorystycznych inspiracji znaleźć można na stronie kolekcji Tikkurila Color Now 2019:

https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/inspiracje/kolekcja_tikkurila_color_now_2019/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj