Eksplozja kolorów, motywy graficzne, trójwymiarowy efekt oraz idealnie pasujące do siebie płytki w geometrycznej formie – tym wyróżnia się najnowsza kolekcja płytek ceramicznych Monoblock w kształcie kwadratowych kafli. 

Geometryczne płytki ścienne z kolekcji Monoblock to jeden z tych materiałów, za pomocą którego można stworzyć z jednej strony bardzo minimalistyczną aranżację, jak i całkowicie ekstrawagancką, intensywną kompozycję. W czym tkwi ich sekret? Opoczno na tradycyjnym kształcie kafli zaprezentowało szeroki wachlarz propozycji kolorystycznych i niestandardowe projekty grafik. Zwrot w kierunku nowoczesności, jednak z poszanowaniem klasycznych form, to silny nurt w ostatnich propozycjach branży wnętrzarskiej. Jego potwierdzenie można było znaleźć chociażby na największym wydarzeniu w świecie płytek ceramicznych, czyli na ostatnich włoskich targach Cersaie.

Jedna kolekcja – wiele możliwości

Monoblock od Opoczno to nowoczesne wzornictwo oddane na mniejszym formacie płytki (20 x 20 cm). Kolekcja została zainspirowana zabawną układanką, którą możemy dowolnie kreować poprzez łączenie kolorów i wzorów. Na tę kolekcję, zgodnie z nazwą, składają się elementy przypominające sztabki, bloki w kilku odsłonach. W swojej najnowszej propozycji Opoczno wzięło pod uwagę różne potrzeby oferując z jednej strony kafelki mogące tworzyć spokojne wnętrza w stylu retro, z drugiej zaś oryginalne i odważne ceramiczne mozaiki. Wszystko zależy od naszej wyobraźni – na jaki układ płytek się zdecydujemy? W jakich kolorach wybierzemy kafelki? Czy postawimy na konwencjonalne czy może bardziej niestandardowe kolory fug? Czy z płytek stworzymy wielokolorową czy jednolitą kompozycję? Aż w końcu czy płytki mają jedynie uzupełnić czy może całkowicie zdominować naszą przestrzeń?

Feeria barw, klasyczny format i nowoczesny design – Opoczno MONOBLOCK BATHROOM WHITE MP

Paleta inspiracji

Do wnętrz coraz śmielej wkraczają wyraziste barwy. Nie bez powodu projektanci coraz częściej swoją uwagę skupiają właśnie na grze kolorów, niejako w opozycji do przez lata panujących oszczędnych szarości i bieli. I tak kolorem roku 2019 firmy Pantone  został przywołujący na myśl lato koralowy – Living Coral. Triumfy święcą również ciepły, wpadający w złocisty, miodowy, pieprzny odcień żółtego czy odcień optymistycznego różu. To właśnie radosna paleta barw była jedną z głównych inspiracji Opoczno do stworzenia kolekcji płytek Monoblock, które są odzwierciedleniem żywych, kolorowych i nowoczesnych wizji wnętrza. Obserwując najmodniejsze kolory, ich odcienie, a także faktury, wzory i desenie Opoczno zdecydowało się zinterpretować je na kafelkach, oddając tym samym kwintesencję nowoczesnego designu na płytce w najbardziej uniwersalnym kształcie.

Feeria barw, klasyczny format i nowoczesny design – Opoczno MONOBLOCK BATHROOM MP 1

Kafelki w Twoim stylu – Monoblock

Wszystkie płytki z kolekcji Monoblock możemy dowolnie ze sobą łączyć i tworzyć własne, indywidualne mozaiki. Znajdziemy w niej płytki jednolite, jak i te wzbogacone o ciekawe efekty, zarówno w wydaniu matowym, jak i błyszczącym

 

  • COLOURS/PASTELS – kolorowe płytki z serii Colours dostępne są w intensywnych, żywych barwach – zielonego, żółtego, pomarańczowego, niebieskiego. W kolekcji nie zabrakło także płytek bazowych w bardzo subtelnych mlecznych kolorach – w odcieniach bieli, szarości czy kremów. Ich uzupełnieniem jest propozycja płytek w delikatnych pastelach, które są kompromisem pomiędzy dwoma pierwszymi propozycjami zawartymi w linii Colours. W serii Pastels mamy do wyboru dwa delikatne odcienie błękitu, zieleni, a także płytkę w kolorze jasnego żółtego i różowego.

 

  • 3D EFFECT – z myślą o poszukujących kafli o niebanalnym charakterze zaprojektowana została seria 3D effect z płytkami z trójwymiarowym efektem, które z daleka wyglądają jak płytki strukturalne, jednak w rzeczywistości są całkowicie płaskie. Stworzenie efektu 3D na płytce o gładkiej powierzchni to nowość w Opoczno.

 

  • GEO – to niezwykle oryginalny, lecz delikatny efekt na płytkach, który został uzyskany poprzez naniesienie na jedną płytkę dwóch grafik, z których pierwsza z nich jest matową podstawą, zaś druga elementem błyszczącym.

 

  • BAR – to seria oparta na 3 strukturach o powierzchni glossy. Każdą z trzech struktur płytek z tej serii można dowolnie łączyć ze sobą, tworząc kompozycyjną spójną całość. Monoblock bar występują wyłącznie w kolorze białym.

 

 

Bogactwo kolorów i nowatorskie efekty płytek Monoblock dają wiele możliwości tworzenia wzorów za pomocą łączenia kilku elementów. Wszystkie płytki z tej kolekcji można dowolnie ze sobą mieszać, gwarantując ciekawy odbiór efektu końcowego i jednocześnie tworząc kompozycyjnie spójną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj