Projektowanie wnętrz staje się dla nas Polaków coraz bardziej świadome. Nasze domy i mieszkania przechodzą metamorfozę. Stają się swego rodzaju wizytówką, która odzwierciedla naszą osobowość i upodobania. Szczególnie widoczne jest to w przypadku realizacji, w których budżet nie gra roli, a architekt może puścić swoje wodze fantazji.

 

Designerskie wnętrza to najlepsze marki, meble projektowane na zamówienie. Ale także akcesoria z limitowanych kolekcji, starannie dobrane dzieła sztuki. Koncepcje luksusowych wnętrz często zaskakują nas rozmachem i dbałością o detale. Jak powstają przestrzenie dla najbardziej wymagających klientów?

Czytaj:   Funkcjonalne dekoracje sufitowe

Świat luksusu - jak powstają designerskie wnętrza mat. pras. Anna Koszela1

Designerskie wnętrza – przestrzeń szyta na miarę

Miarą luksusu często jest obecność wielu elementów projektowanych na zamówienie. Muszą one w pełni korespondować z daną przestrzenią i nadawać jej niepowtarzalny charakter. Poza meblami, istotne są również detale. Zwykle pojawiają się tu dodatki z limitowanych kolekcji, często sprowadzane od zagranicznych dostawców. Mają znaczenie szczególnie w buduarach, gdzie można pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji.

Świat luksusu - jak powstają designerskie wnętrza mat. pras. Anna Koszela4

„S” jak sztuka

Bardzo istotną rolę w luksusowych wnętrzach pełni sztuka. Dawniej pojawiała się głównie w najbardziej reprezentacyjnych częściach domu. Obecnie zdobi również kuchnie i łazienki. Niezależnie od tego, czy klient zamierza zainwestować w nowe dzieła sztuki, czy znaleźć właściwe miejsce dla tych, które już posiada – każdy zbiór zasługuje na to, by odpowiednio go wyeksponować. Ma przyciągać spojrzenia, jednocześnie korespondując z wnętrzem. Dlatego najbardziej cenione w branży są pracownie, które mogą pochwalić się szerokimi kontaktami wśród twórców oraz prestiżowych galerii.

Czytaj:   Zero waste - żyj w zgodzie z naturą

Świat luksusu - jak powstają designerskie wnętrza mat. pras. Anna Koszela9

Designerskie wnętrza okiem eksperta

W mojej pracy zwykle spotykam się z klientami, którzy dokładnie wiedzą czego chcą. Z osobami o wyrobionym smaku i guście. Ale, co się z tym wiąże – często z dużymi oczekiwaniami. Aby nasza współpraca była efektywna i dawała satysfakcję obu stronom, staram się poświęcić moim klientom jak najwięcej czasu. Muszę jak najlepiej poznać ich styl życia, nawyki, potrzeby. Jako architekt tworzę przecież najbardziej intymną przestrzeń – dom.

Czytaj:   Lustrzane światło na schodach – nowatorskie oprawy LED

Świat luksusu - jak powstają designerskie wnętrza mat. pras. Anna Koszela15

Zdarza się jednak także współpraca z bardzo zapracowanymi klientami. Są to osoby, które dużo podróżują. W takich przypadkach staram się ich wesprzeć i w jak największym stopniu wyręczyć. Tak, aby nie musieli zaprzątać sobie głowy wieloma działaniami związanymi z realizacją projektu. Przygotowujemy pełną listę zakupów, moodboardy z próbkami do akceptacji. Organizujemy także i koordynujemy zamówienia. Tworzę więc nie tylko koncepcję, ale również dbam o to, by została wcielona w życie. Realizuję np. zakupy na zamówienie. Zajmuję się też nadzorem, pojawiając się w miejscu inwestycji raz w tygodniu. Dzięki temu klienci mają pewność, że ich wnętrze zostanie wykończone w najwyższym standardzie i zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

– wyjaśnia architekt Anna Koszela, właścicielka Pracowni Projektowania Wnętrz.

Świat luksusu - jak powstają designerskie wnętrza mat. pras. Anna Koszela14

Świat luksusu - jak powstają designerskie wnętrza mat. pras. Anna Koszela16

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here