Zastanawiasz się nad kupnem mieszkania? W takim razie oprócz kwestii finansowych, lokalizacji czy rodzaju budownictwa, bardzo ważne będzie to, by zdecydować, ile pokojów powinno mieć mieszkanie, które chcesz zakupić. Wspólnie zastanówmy się nad tym, jaka liczba pokojów będzie najrozsądniejsza w różnych sytuacjach i które mieszkanie stanie się najlepszą inwestycją na przyszłość.

Spis treści

Liczba pokojów a przeznaczenie mieszkania – czyli jaka nieruchomość naprawdę się opłaca

Zanim zakupisz mieszkanie, musisz zadać sobie pytanie, jakie będzie jego przeznaczenie i kto będzie w nim mieszkać. To pozwoli Ci zdecydować, ile pokojów powinno zawierać mieszkanie, które naprawdę będzie Ci się opłacało.

Najlepsze mieszkanie pod wynajem

Szukasz mieszkania, które może stać się świetną inwestycją? Gdy chcesz je wynajmować, to zdecyduj się na mieszkanie 2 pokojowe w Bydgoszczy. Parcele składające się z dwóch odrębnych pokojów, cieszą się obecnie największą popularnością.

Ważna jest oczywiście nie tylko liczba pokojów, ale też metraż mieszkania. Polacy szczególnie pozytywnie podchodzą do opcji, które zapewniają im ok. 40-50 m2 powierzchni. Takie mieszkania są świetnymi opcjami na start dla singla lub dla pary, a nawet dla 3-osobowej rodziny. Zatem taki wariant doskonale sprawdza się pod wynajem i ze względu na niezbyt wysokie koszty, jest chętnie wybierany. Zatem, gdy Twoim celem jest właśnie wynajem, to zdecydowanie powinieneś zdecydować się właśnie na dwa pokoje, a także w mieszkanie w dobrej lokalizacji, niekoniecznie w ścisłym centrum miasta.

Dla kogo mieszkanie?

Szukasz mieszkania dla pary lub dla singla? W takim razie również najlepszym wyborem będzie dwupokojowa parcela w wybranym mieście. To zdecydowanie bardziej przyszłościowe rozwiązanie niż kawalerka. Lokalizacja i własne potrzeby powinny stać się ważnymi aspektami, które zdecydują o tym, ile pokojów ma mieć mieszkanie, które chcesz zakupić. Jeśli zamierzasz w nim mieszkać, ale nie stać Cię od razu na kupowanie bardzo drogiego mieszkania, to dwa pokoje będą najlepsze na start. Gdy Twoja rodzina się powiększy lub będziesz potrzebować większej przestrzeni, to zawsze możesz zdecydować się na wynajem i później zainwestować w większe mieszkanie.

Mieszkanie z myślą o przyszłości

Jeśli od razu poszukujesz mieszkania na wiele lat, w którym Ty i Twoja przyszła rodzina będziecie mogli bezpiecznie żyć, to zdecydowanie warto rozważyć opcje, składające się z trzech, a nawet z czterech pokojów. Jeśli chodzi o optymalny metraż, to wtedy najlepszą opcją będą parcele o powierzchni 70-80 m2. Nie są to bardzo popularne opcje, chociażby ze względu na to, że wiążą się ze sporymi kosztami utrzymania i zakupu. Jednak zdecydowanie są w stanie sprostać wymaganiom rodziny, składającej się z czterech, a nawet z pięciu osób. Przy tym gwarantują prywatność i wygodę, z której mogą cieszyć się wszyscy domownicy.

Jednak trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że w razie potrzeby sprzedaż lub wynajem takiego mieszkania może zająć odrobinę więcej czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj